Artimiausi renginiai

Šiaulių valstybinio kamerinio choro POLIFONIJA koncertinė programa KANTIČKOS LIETUVIŠKOS

0

Liepos 29 d. (penktadienį) po 17.00 val. Šv. Mišių Salantų bažnyčioje – Šiaulių valstybinio kamerinio choro POLIFONIJA koncertinė programa KANTIČKOS LIETUVIŠKOS! Kviečiame! Renginys – nemokamas.
Choro „Polifonija“ dirigento Povilo Vanžodžio inicijuota programa „Kantičkos lietuviškos“ orientuota į mūsų tautos religinės muzikos paveldo atlikimo tradicijų gaivinimą, išsaugojimą ir profesionalų modifikavimą, pakylėjant į aukštesnį meninį lygį. Nežiūrint to, kad toks giedojimas lietuviams buvo labai svarbus, lydėdavo visą gyvenimą, šiandien jis nyksta ir jo išlikimo problema tampa vis aktualesnė. Liaudyje populiarių kantičkų tekstai būdavo užrašomi, o natos popieriuje nefiksuotos: melodinės slinktys perduodamos iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą ir vis mažėja jas žinančiųjų.
Svarbu paminėti lektoriaus kunigo prof. dr. Sauliaus Stumbros įkvepiančias įžvalgas apie kantičkas, pristatomas koncertų metu. Klausytojams plačiau papasakojus apie šių giesmių atsiradimą ir giedojimo tradicijas, kunigas įterpia minčių iš savo asmeninės giesmių tyrinėjimo patirties bei šmaikščiai pažemaičiuodamas, eilutę kitą pats pagiedodamas, įveda publiką į kantičkų pasaulį.
Salantų kultūros centro įgyvendinamas projektas: „LIAUDIŠKASIS GIEDOJIMAS: GYVUOJANTI / NYKSTANTI ŽEMAIČIO TAPATYBĖS DALIS“, kurį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, Kretingos rajono savivaldybė.
Skip to content