Artimiausi renginiai

Su Vasario 16-ąja ŠIRDY po Salantų kraštą!

0
Kviečiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęsti kartu – su Vasario 16-ąja ŠIRDY po Salantų kraštą!
Šventinės dienos programa!
ŽVAINIŲ SKYRIUJE
11.00-12.00 val.
SMETONIŠKA PREZIDENTIENĖS SOFIJOS ARBATĖLĖ
Čia truputėlį žvilgtelsime į tarpukario inteligentijos gyvenimo spalvas ir skonius. Kvepės kava ir arbata, malonius jausmus sužadins ponios Smetonienės garsusis tortas „Napoleonas“, šokoladiniai pyragėliai ir obuolių pyragas. Netrūks muzikos, malonaus bendravimo, visi kartu sukursime šiltą, jaukią ir šeimynišką atmosferą.
JUODUPĖNUOSE (1914 M. TROBOJE)
12.30-13.30 val.
IŠSAUGOTA ATMINTIS
Galbūt apsilankymas, susitikimas su antrąjį šimtmetį skaičiuojančios prosenelių trobos šeimininku Dariumi Grigaičiu Juodupėnuose įkvėps ir jus prasmingiems iššūkiams. Puikus kraštiečio pavyzdys kaip įmanoma atsakingai ir kruopščiai atnaujinti seną sodybą, tuo pačiu stropiai saugojant ne tik vietos, bet ir visos giminės atminimą – sektinas sėkmės ir prasmės pavyzdys.
Vietų skaičius ribotas! Registracija tel. 869906591
LAIVIŲ SKYRIUJE
14.00-15.00 val.
TARPUKARIO MEILĖS LAIŠKAI
Remiantis autentiškais tarpukario meilės laiškų pavyzdžiais rasite daug atsakymų į amžinąjį klausimą – „Kas yra meilė?“. Perskaitę išlikusius to laikmečio tekstus patys nuspręsite, kurie – vyrai ar moterys buvo romantiškesni rašydami meilės laiškus? Galėsite išbandyti laiško rašymą tikra plunksna ir tušu. Sužinosite kokią reikšmę romantiškuose santykiuose turėjo gaunamo voko ar gėlės žiedo spalva.
Po kruopštaus ir atsakingo laiško rašymo skanausime ir pačią gardžiausią Laiviuose pusmarškonę košę!
SALANTŲ KULTŪROS CENTRE
15.00-17.00
FOTOATELJE
Edukacinio užsiėmimo metu galėsite nusifotografuoti ir gauti savo ar šeimos portretą! Taip pat matysite visą vienetinės nuotraukos ryškinimo procesą. Patirsite ne tik fotografavimą nejudant nuo 2 iki 30 sekundžių, bet ir išvysite vaizdo ryškėjimo stebuklą. Ramiai išsėdėti reikiamą laiką gali būti sunkiausias ir tuo pačiu linksmiausias potyris, dar labiau priartinantis prie senosios fotografijos laikmečio. Penkiaminutė – inversinis fotografavimo būdas, kurio principus dar 1839 metais išrado Hippolyte’as Bayard’as. Tuo laikmečiu, dėl įvairių peripetijų, jo išradimas neišpopuliarėjo, tačiau atgimė XX amžiuje. Panašiu principu tarpukariu fotografuodavo keliaujantys mugių ir kitų švenčių fotografai. Penkiaminutės procesas ypatingas tuo, kad norint nufotografuoti ir padaryti nuotrauką nereikalinga didelė fotolaboratorija.
Vietų skaičius ribotas! Registracija tel. 86990659118.00-20.00 val.
Spektaklis MIŠKELIS (rež. V. Masalskis)
Bilieto kaina 6 Eur.
Bilietų rezervacija tel. 869906591
„MIŠKELIS“ – tai teatro drama apie 1941-ųjų birželio 24-osios žudynes Rainiuose ir vienos šeimos gyvenimą po jų. Kuriant spektaklį remtasi tikrai istoriniais įvykiais, realių žmonių biografijomis, tardymo bylomis, istorikų tyrimais. „Miškelio“ kūrėjai šį darbą vadina ne dokumentiniu, o atminties ir vaizduotės spektakliu. Tai giesmė apie atmintį, prisimenant Rainių aukas ir mėginant atsargiai prisiliesti prie XX amžiaus tragedijų temos.
Skip to content