Naujienos

Atvelykio šventė “Mūsų krašto muzikantai”

1
0

Trankiai atšokti Atvelykį salantiškius sukvietusioje šventėje „Mūsų krašto muzikantai“ sceną dalijosi kaimo kapelos, kantri ir vestuvių muzikantai, vienijami Žemaitijos žemės.

Pirmąkart vykusios šventės idėją padiktavo patys salantiškiai, vis pasidomėdavę savo krašto muzikantais, ieškodami akcento asmeninei ar bendruomenės šventei. Nuspręsta parodyti, kokia muzikali ir turtinga mūsų žemė, ir nors atvyko ne visi, išreiškę norą dalyvauti, popietėje netrūko įvairiausios muzikos – nuo liaudiškų polkų iki populiarių šlagerių.

Autentiškos liaudiškos muzikos atlikėjas Stasys Gailius, grojantis ne tik vestuvėse, bet ir Kretingos bei Salantų kultūros namų kaimo kapelose, meistriškai valdė koncertiną, vestuvių nuotaiką savo pasirodymu kūrė salantiškis Antanas Latakas, dainomis širdis saldino įvairių progų muzikantai bei atlikėjai Antanas Valinskas ir Saulius Alonderis. Kantri muzikos mėgėjai linksminosi, skambant autorinei brolio ir sesers – Lenos ir Vaclovo Kaubrių – dueto arba grupės „Ciongs“ kūrybai.

Vyresnei publikai, ypač pasiilgstančiai savo jaunystės muzikos, ūpą kėlė trijų kapelų pasirodymai. Rietavo kraštui atstovavo Aidos Liutikienės vadovaujama Rietavo savivaldybės kultūros centro kapela „Subata“. Pirmą kartą Salantuose svečiavosi ir Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus kaimo kapela „Lenkimų armonikieriai“ su vadove Violeta Prišmontiene.

Šventėje savotiškai pakrikštyta pirmą kartą publikai pasirodžiusi Salantų kultūros centro Laivių skyriaus kaimo kapela, kurią subūrė L. Kaubrytė.

Šventę palydėjo Salantų kultūros centro specialisto Liudo Augaičio rūpesčiu sušildyta vakaronė, kurioje ir jaunimas, ir senimas šoko bei giedojo žemaitiškas Atvelykio giesmes.

“Pajūrio naujienos” informacija

Fotogalerija

Skip to content