Naujienos

Atviros jaunimo erdvės jau ir Žvainiuose

Jaunimo erdves Zvainiuose_small
0

Spalio 15 dieną Žvainių ir aplinkinių vietovių  jaunimas rinkosi į Salantų kultūros centro Žvainių kultūros namus. Čia savo veiklą pradėjo Atvira jaunimo erdvė. Tai – puiki galimybė ir vieta sukurta jauniems žmonėms nuo 14- 29 metų, kurie nuo šiol galės paįvairinti savo kasdienybę, pakeisti aplinką.

Čia  dirbančios renginių organizatorės Aušros Dvarionienės teigimu  bus galima turiningai praleisti laisvalaikį. Erdvė- tai ta vieta, kur jaunas žmogus galės būti  visiškai laisvas, nebus,, pririštas“ prie tam tikrų veiklų, kurios reikalauja papildomo mokymosi, lankomumo ir pan. Jaunuoliai erdvėje du kart  per savaitę, antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 iki 20.30 val., galės savo laiką praleisti kartu bendraudami, žaisdami stalo žaidimus, skaitydami  knygas, klausydami muzikos ar muzikuodami, žaisdami stalo tenisą ar tiesiog šnekėdami, gerdami arbatą.
Į skelbtą Atvirų erdvių atidarymo popietę atvykusi viešnia jaunimo reikalų koordinatorė Diana Grajonienė pasidžiaugė jaunuolių aktyvumu. Ji paragino kuo dažniau atitrūkti nuo kompiuterio, kuo labiau įsitraukti į ugdomąją veiklą, o erdvė- tai būtent ta vieta , kur nereikia niekam įsipareigoti, nereikia mokėti pinigų, jaunas žmogus čia visiškai laisvas realizuoti savo idėjas, susitikti ir šiltai pabūti su draugais, savo nuožiūra gali veikti kas  patinka ir naudotis visu erdvės inventoriumi. Erdvių atidaryme dalyvavusi Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė palinkėjo jaunimui būti aktyviems, įvairiai išnaudoti savo laisvą laiką, erdvėje atrasti veiklos sau.  Šiltus žodžius išsakė bei gėles direktorė įteikė ir  projekto vadovei Aušrai Dvarionienei…

„Turėsime galimybę organizuoti ir filmų peržiūrų vakarus, jei jaunimas norės, organizuosime stalo teniso varžybas vietoje, stalo žaidimų, karaoke vakarus. Jeigu jaunimas noriai rinksis į erdvę, galbūt, bandysime kartu organizuoti ir penktadienio vakarus…Labai lauksiu iniciatyvos iš jaunuolių, visada pasiruošusi kalbėtis, patarti, išklausyti,“- pristatydama erdvę kalbėjo Aušra Dvarionienė.

Jau atidarymo dieną sulaukta dvylikos jaunuolių, kurie ant popierinių obuoliukų  rašė savo norus
,,Ką aš norėčiau veikti Atviroje jaunimo erdvėje?“, žaidė susipažinimo žaidimus, kuriuos organizuoti padėjo žvainiškė jaunimo atstovė Ieva Daukšienė. Ji erdvės jaunimui padovanojo visą šūsnį popieriaus lapų, pieštukų ir rašiklių bei sutiko būti Atviros jaunimo erdvės Žvainiuose jaunimo savanore pagalbininke. Jai talkinti  ir jaunuoliams bet kokią turimą informaciją perduoti sutiko  Joana Bertašiutė nuo Salantų.
Apžiūrėję  erdvės patalpas, iš savivaldybei teikto Jaunimo projekto ,,Atrask save atvirose erdvėse“ įgyvendinimui skirtų lėšų įsigytus stalo žaidimus, kanceliarines prekes, stalo teniso stalą, jaunuoliai dar ilgai bendravo, išbandė ne vieną iš čia esančių stalo žaidimų, žaidė stalo tenisą. Išsiskirstė nekantraudami ir vėl kuo greičiau susitikti.

Renginių organizatorė, projekto vadovė Aušra Dvarionienė

Fotoreportažas

Skip to content