Naujienos

Grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas Salantų kultūros centre!

ziddd
0
Rugsėjo 20 d. 13.30 val. grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas Salantų kultūros centre! Kviečiame! Renginys – nemokamas.
Sunykusią ir sunaikintą prieškario Lietuvos žydų (litvakų) kultūrą daug kas pažįsta iš išvaizdos – architektūros, aprangos, simbolių. Nedaug kas pagalvoja, kaip ji skambėjo. Grupė „Rakija Klezmer Orkestar“ siekia šią spragą užpildyti surengdama pirmąjį turą, kuriuo sieks grąžinti užmirštą žydų muziką į vietas, kur kadaise ji ir skambėjo.
„Rakija Klezmer Orkestar“ – tai jaunų, profesionalių ir ugningų muzikantų grupė, trankiai grojanti žydų ir Balkanų tautų muziką. Susidomėję unikalia tradicija, vaikinai jau daug metų domisi tiek autentiškais, tiek šiuolaikiniais jos raiškos būdais bei siekia lietuviui klausytojui pristatyti šį pasaulyje labai išpopuliarėjusį žanrą. Tai bene vienintelė žydų tradicinę muziką Lietuvoje propaguojanti grupė, priverčianti įsiklausyti ir nejučia pradėti trypčioti ir jaunuolius, ir senjorus.
Minint Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, grupė vykdo netikėta koncepcija išsiskiriantį projektą, kurio metu siekia apkeliauti kuo daugiau Lietuvos miestų ir miestelių. Įprasminant žydų kultūrinį paveldą, grupė groja klezmer – tradicinę žydų vestuvinę muziką – autentiškose žydams svarbiose vietose, kuriose dar prieš Antrąjį Pasaulinį karą virė žydų gyvenimas. Savita stilistika, vingriomis melodijomis ir šokio rimtais pasižyminti muzika susipina su senosiomis sinagogų, miestų aikščių ir kitomis žydų erdvėmis, ir nejučia nukelia į praeito amžiaus pradžią.
SUSITIKIME SALANTŲ KULTŪROS CENTRE – BUVUSIOJE SINAGOGOJE!
Projekto organizatorius: Žydų kultūros ir informacijos centras
Projektą iš dalies remia: Lietuvos kultūros taryba
Renginio organizatorius: Salantų kultūros centras
Salantų kultūros centro informacija

Skip to content