Naujienos

Imbarės bendruomenės išvyka į Dzūkų kraštą

Isvyka i Dzukija_small
0
Imbarės bendruomenė ,,Imbariečių draugija“, vykdydama projektą ,,Pasisemkime sveikatos iš gamtos bendraudami“, kurio įgyvendinimui Kretingos rajono savivaldybė skyrė dalinį finansavimą, praėjusį savaitgalį smagiai iškylavo kelionėje. Kartu su imbariškiais keliauti buvo  pakviesti  ir keletas  Laivių bendruomenės ,,Laiviai“ atstovų.

Pusšimtis ekskursijos dalyvių vyko į Dzūkijos kraštą, kad pabūtų ten, kur trykšta mineralinių druskų turinčios versmės, pakvėpuoti grynu pušynų oru, pasižvalgyti po Varėnos rajono apylinkes… Kelionei į Dzūkiją savomis lėšomis prisidėjo ir patys imbariškiai.

Diena išvykai išaušo nepaprastai puiki, tad, smagiai nusiteikę, vykome į vieną gražiausių Lietuvos gamtovaizdžiu atsiveriantį Dzūkų kraštą. Pirmiausia atvykome į sveikatos miestą – Druskininkus. Ekskursiją pradėjome mineralinio vandens paieškomis. Prie pat Nemuno kranto pirmiausia suradome iš akmeninio bareljefo trykštančią versmę, vadinamą ,,Grožio šaltiniu“. Šios versmės vanduo labai sūrus, jo gerti nepatartina, tačiau rekomenduojama nusiprausti veidą, kad jis būtų gražus ir atjaunėtų. Ekskursantai, daugiausia moterys, bandė gaivinti veidą sūriu vandeniu, o kai kurios jų trykštančios versmės vandens pylėsi ir į buteliukus. Už kelių metrų, visai greta užsukome į vieną iš Druskininkų gydyklų. Čia paragavome ir atsigaivinome tiesiai iš gręžinio trykštančiu dviejų rūšių mineraliniu vandeniu : ,,Aušra“ ir ,,Druskininkai“. Už kelių žingsnių  mūsų laukė šviečiantis, grojantis ir šokantis fontanas. Imbariškiai nuščiuvo pamatę savotišką muzikinį spektaklį. Jo metu vandens srovės aukštis keitėsi pagal muziką, sukurdamas įspūdingą reginį.  Druskininkų gydyklų parke tai viena labiausiai lankytinų vietų.
Pavaikščioję ir pasigrožėję gydomąja vietove, vykome į piečiausioje Lietuvos dalyje esantį Česukų kaimą ( Varėnos rajonas) pamatyti unikalaus pastato, pavadinto Merkinės piramide, įžymaus savo stebuklingomis galiomis. Dzūkijos miškų apsuptyje netoli saulės nutvieksto stiklinio kupolo mus pasitiko piramidės statytojas Povilas Žėkas. Stebuklingosios piramidės įkūrėjas papasakojo apie nepaprastą statinį, o, užėjus vidun, palinkėjo pasisemti teigiamos energijos, meditacijos metu širdį atverti Dievui … Pabuvoję kupole, padėkojome piramidės įkūrėjui įteikdami iš žemaitijos atvežtą pyragą,  knygą apie Salantus bei Imbarės bendruomenės lankstinuką.
Ekskursijos dalyviai  Merkinės kaime stabtelėjo netoli tilto per Nemuną. Čia užlipome į Merkinės piliakalnį, kur pamatėme vieną gražiausių Lietuvos panoramų- Nemuno ir Merkio santaką, neužmatomas pievas ir miškus…
Po pietų mūsų jau laukė Panaros ,,Pilnų namų bendruomenė“. Tai besikurianti vyrų vienuolija, teikianti pagalbą vyrams, patekusiems į priklausomybę nuo alkoholio ar narkotikų. Mus pasitiko vienuolis, save vadinantis broliu Mykolu. Jis mus pakvietė užsukti į 2005 metais pastatytą nuostabaus grožio šventą vietą – bažnyčią. Bažnyčia papuošta keliais šventais paveikslais, kurių galia tiki iš įvairiausių pasaulio kampelių atvykstantys maldininkai. Jie išsilaisvina nuo priklausomybės narkotikams, alkloholiui, išgyjama netgi nuo sunkiausių ligų. Brolis Mykolas mums pasakojo apie stebuklų kupiną bažnyčią, apie žmones, kurie prisikelia naujam gyvenimui. Papasakojo, jog ,,Pilnų namų bendruomenė“ teikia socialinę – psichologinę reabilitaciją, kuri grindžiama pasaulyje plačiai taikoma 12 žingsnių programa. Bendruomenė, sekdama senosiomis vienuolynų tradicijomis, įkūrė ekologinį vaistinių ir prieskoninių augalų ūkį. Brolis Mykolas ekskursijos dalyviams parodė sertifikuotą ekologišką augalų džiovyklą, vaikščiojome po ūkyje įrengtą parodinį vaistinių augalų herbulariumą – vaistinių augalų daržą, kuris patraukė mūsų akį įvairiomis geometrinėmis formomis. Na, o tie, kurie dar turėjo jėgų ir noro, su broliu Mykolu  nuėjo pažiūrėti už miško esančio lauko, kur auginami ekologiški vaistiniai augalai. Įsigiję lauktuvių po arbatžolių maišelį, padėkoję vienuoliui už nuostabią ekskursiją, patraukėme Žemaitijos link…
Smagu buvo jausti dvasinę šilumą, kurią surandi bendraudamas su nuoširdžiais žmonėmis. Smagu buvo pabūti gražaus kraštovaizdžio apsupty, pasisemti sveikatos iš gamtos bendraujant. Šitokios išvykos – tikras bendruomeniškumo ugdymas, graži bendravimo ir bendradarbiavimo patirtis tarp bendruomenės žmonių, tarp dviejų šalia esančių kaimyninių bendruomenių – ,,Imbariečių draugijos“ ir Laivių bendruomenės ,,Laiviai“.

Renginių organizatorė, projekto vadovė Aušra Dvarionienė

Fotoreportažas

Skip to content