Naujienos

Jozefo Mašeko palaidojimo vietos tvarkymo talka

0
Talkavojame muziko, pedagogo Jozefo Mašeko palaidojimo vietoje Salantų (Gargždelės) kapinėse. Šiemet įgyvendinant projektą „Praeities atspindžių beieškant: Salantų krašto kultūros paveldo sklaida“ viena iš renginių ciklo temų – Salantų dvaro istorija ir kultūra.
Iš dvaro architektūrinio ansamblio pastatų tėra išlikę tik rūsio fragmentas, deja. Tačiau išlikęs dvaro parkas primena ir žadina kūrybinę vaizduotę. Projekte numatyta prisiminti vieną ryškiausių Salantuose gyvenusių asmenybių – čekų kilmės muziką, Salantų dvaro palivarko valdytoją Jozefą Mašeką. Oginskių dvaro orkestro Rietave vadovas paskutiniuosius savo gyvenimo dešimtmečius praleido Salantuose, čia ir palaidotas. Numatyta Salantų dvaro parke – prisiliesti prie dvaro laikmečio muzikos ir dar ryškiau priminti apie šią iškilią asmenybę, o klausytojams suteikti progą emociškai įtaigiau įsijausti į dvaro kultūrą menantį laikmetį.
Apie liepos 6 d. (minint Valstybės dieną) nuskambėsiantį Jozefui Mašekui atminti skirtą koncertą Salantų dvaro parko estradoje jau visai netrukus!
Skip to content