Naujienos

Juodojo kaspino dienos minėjimas Žvainių skyriuje

DSC_0289
0

Žvainių skyriuje įvyko Juodojo kaspino dienos ir Baltijos kelio minėjimas „Baltijos kelias į mūsų laisvę“.

Džiugu, kad šiame renginyje mielai sutiko dalyvauti ir dar labai „šviežiais“ įspūdžiais iš „Misija Sibiras 2017“ pasidalinti salantiškis žygeivis Aurimas Rapalis, kuriam šiemet nusišypsojo laimė, jog iš 900 anketų buvo atrinkta ir jo anketa, o po bandomojo žygio jis gavo teisę dalyvauti šiųmetinėje misijoje į Sibirą. Aurimas savo įspūdžius iliustravo nuotraukomis ir filmuotais siužetais.

Mūsų renginyje apsilankė ir ilgametis gydytojas Jonas Šilinskas, kurio šeimai likimas davė tremtinio dalią. Pasirodo, jog gydytojo šeima buvo ištremta būtent į tą Irkutsko regioną, kur lankėsi „Misija Sibiras 2017“ dalyviai. Aurimo pasakojimus apie tai, ką jie išvydo lankydamiesi tuose kaimuose ir tvarkydami kapines, papildė pono Jono prisiminimai iš tuometinio tremtinių gyvenimo. J. Šilinskas atsinešė ir parodė iš to meto išsaugotas nuotraukas, kuriose užfiksuoti tremtinių gyvenimo momentai.
Dėkojame Aurimui, kad jis savo misiją skleisti įgytą patirtį įvairiose bendruomenėse pradėjo nuo Žvainių skyriaus. Nuoširdūs padėkos žodžiai ir buvusiam gydytojui Jonui Šilinskui už buvimą su mumis kartu ir tremties išgyvenimus, papasakotus mums.

Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiutė

Skip to content