Naujienos

Konferencija, skirta 100-mečiui

konferencija
0
Artėjant 2018-iesiems – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, atsiranda vis daugiau priežasčių ne tik iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir susimąstyti apie praeities, istorijos svarbą ir apie tai, ką valstybei ir visuomenei pavyko nuveikti per šį Šimtmetį. Salantuose būta nemažai reikšmingų įvykių per pastarąjį šimtą metų, tad mums visiems labai svarbu praskleisti praeities skraistę ir žvilgterėti, kas gi įvyko per tą tikrai netrumpą laiką. Būtent todėl, kad svarbu žinoti savo krašto istoriją, pažinti savitą kultūrą ir puoselėti miesto paveldą, spalio 27-osios popietę salantiškius pakvietėme į konferenciją „Salantų kraštas: istorija, kultūrinė savastis ir paveldas“.

Konferencijoje dalyvavo 3 pranešėjai, su išsamiais ir įdomiais pranešimais. Istorikas, Kretingos muziejaus direktoriaus pavaduotojas Julius Kanarskas, savo pranešimu „Salantų krašto paveldas, liudijantis Lietuvos valstybingumo 100-metį” pradėjo konferenciją ir apžvelgė svarbiausius Salantų krašto istorinius įvykius bei žmones. Istorikas į Salantus atvažiavo su dovanomis – prieš metus išleista knyga „Kretingiškiai kovose dėl Lietuvos valstybingumo”, kurią pristatė ir padovanojo konferencijos dalyviams ir organizatoriams.
Konferencijoje savo pranešimus taip pat pristatė Salantų gimnazijos vyresnioji istorijos mokytoja Kristina Mockuvienė („Salantų miesto ir jo apylinkių (Žvainių km. ir Gargždelės km.) sakralinių vietų panauda“) bei žygeivis, misijos „Sibiras 2017“ dalyvis Aurimas Rapalis („Pokario laisvės kovos Salantų krašte“). Abu pranešėjai sužavėjo salantiškius ne tik įdomiais pranešimais, bet ir savo pasakojimais bei patirtimi.
Konferencijos metu susirinkusiems pristatyta paroda „Salantai tarpukario nuotraukose”. „Tai buvusių mokinių, dabar jau antrakursių studentų, projektinis darbas”,- teigė projekto vadovė Salantų gimnazijos istorijos mokytoja Kristina Mockuvienė. Kartu su mokytoja šį projektą renginio dalyviams pristatė Salantų gimnazijos 2 Ga klasės mokinė Andrėja Vičiūtė.
Šitoks renginys – konferencija, Salantų kultūros centre vyko pirmą kartą ir nors klausytojų galėjo būti daugiau, renginio organizatoriai džiūgauja, kad konferencija pavyko puikiai. Susirinkusieji ne tik įdėmiai kausėsi visų pranešimų, kavos pertraukėlės metu apžiūrinėjo parodą, bet ir noriai diskutavo bei uždavinėjo klausimus pranešėjams.
Salantų k.c. renginių organizatorė Sandra Čepulytė
Skip to content