Naujienos

Kovo 11-osios minėjimas Salantuose

kovo11
0

Prieš 28-erius metus kovo 11 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Ši, tiek Lietuvos gyventojams, tiek pačiai šalies istorijai itin reikšminga data, Salantuose paminėta organizuojant renginių ciklą „Apjuoskime Lietuvą tautine juosta“.

Renginių ciklas prasidėjo Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ fotografijų paroda – „Misija Sibiras-2017“, kurią pristatė salantiškis, žygeivis, vienas iš misijos dalyvių – Aurimas Rapalis. Jis taip pat dalinosi Sibire patirtais įspūdžiais ir visiems susirinkusiems nupasakojo pagrindinius „Misijos Sibiras“ tikslus – keliauti po visos Lietuvos švietimo, kultūros įstaigas, bendruomenės centrus ir skatinti visus domėtis Lietuvos istorija bei išsaugoti ją ateities kartoms.
Po parodos šventinis minėjimas pratęstas jau tradicija tapusia liaudiškų šokių švente – „Šuokuom, šuokam ė da šuoksem…“. Šiemet ši šventė jubiliejinė – 10-oji, tad salantiškius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena pasveikinti atvyko ne tik 8 šokių kolektyvai iš įvairiausių Lietuvos miestų, bet ir svečiai iš Kretingos rajono savivaldybės.
Šiemet savo šokiais žiūrovus žavėjo Salantų gimnazijos merginų ir jaunimo tautinio šokio grupės (vad. D. Lubytė), Klaipėdos VšĮ „Edukateka“ vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Spacierius” (vad. S. Rudelis), „Aukso paukštės“ laureatai Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ tautinių šokių grupė „Kalnapušė“ (vad. R. Norvilienė), Plungės rajono Žlibinų kultūros centro pagyvenusiųjų šokių grupė „Sausdravielis” (vad. L. Vaitkutė), Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė (vad. J. Vaičekauskienė), Kretingos rajono kultūros centro vyresniųjų ir pagyvenusiųjų tautinių šokių grupės „Toncius“ ir „Rangė“ (vad. S. ir A. Razmai).
Siekiant tinkamai pagerbti, prisiminti kovotojus už Lietuvos laisvę, prie Nepriklausomybės paminklo buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakės, kaip įrodymas, kad mes žinome savo dažnai skaudžią, tačiau didingą laisvos Lietuvos istoriją.
Kovo 11-oji kiekvienam iš mūsų turėtų būti svarbi šventė, tad neleiskim to užmiršti nei sau, nei mūsų artimiesiems. Didžiuokimės, kad esame lietuviai, ir niekam neleiskime iš mūsų atimti to, ką mums suteikė tėvai, seneliai – neleiskime atimti mūsų laisvės. Laisvės kurti, mylėti, tikėti, būti.
Renginių organizatorė Sandra Čepulytė

Skip to content