Naujienos

Kūrėjai vėl susibūrė draugėn

Kureju_svente-2012_small
0
Į jau tradicine tapusią kūrėjų šventę „Žodžiu, garsu, spalva, forma“ vietinius kūrėjus vėl pakvietė Salantų kultūros centro (SKC) specialistai.

Šventę savo dainomis nuskaidrino jaunieji atlikėjai Diana Donauskaitė, Greta Zajančkauskaitė ir Salantų meno mokyklos  ansamblis (GretaZajančiauskaitė, Milda Šečkutė, Gabrielė Butaitė, Simona Bėrontaitė, Ieva Vyšniauskaitė, Monika Venckutė, Iveta Šapalaitė ir Simonas Ruokis), vadovaujamas Evaldo Pučkoriaus. Savo eiles nepasididžiavo paskaityti Vanda Tamulienė, Adelė Semenavičienė, Virginija Jonkienė ir Aldona Anužienė. Visiems salantiškiams ir ne tik jiems gerai žinomas muzikantas, dainininkas ir mėgėjų teatro režisierius Vaclovas Kaubrys ir jo draugas Aroldas Domarkas į susirinkusiuosius kreipėsi savo kūrybos dainomis. Koncertina pagroti panoro ir Stasys Gailius. Puikus muzikantas S. Gailius pradėjo groti būdamas septyniolikos metų, įsigijęs namų darbo dvieilę koncertiną. Maždaug tuo pat metu pasidirbo ir kojinį būgną, kuris, pasak pateikėjo, Žemaitijoje buvo būtinas. Gretimame kaime gyvenęs muzikantas jam parodė pagrindines tonacijas, ir gabus jaunuolis pradėjo griežti iš pradžių kaimo šokių vakaronėse, patalkiuose. Grįžusį iš kariuomenės muzikantą jau kvietė groti ir į vardynas, vestuves. Nusipirkęs dabartinę koncertiną „Pearlqueen“, Stasys grojo ne tik vestuvėse, bet ir Kretingos bei Salantų kultūros namų kaimo kapelose.
Visiems gerai žinoma salantiškė – gardžiųjų pyragų meistrė Rūta Šiaulienė sakėsi esanti dėkinga visiems, kurie jos keptus pyragus valgo. Jos kepamas Salantų pyragas žinomas visoje šalyje, dabar pelnęs ir tautinio paveldo produkto sertifikatą.

Pasiklausę eilių, trankios muzikos ir smagių dainų šventės dalyviai apžiūrėjo parodą, kur puikavosi tautodailininkės Veronikos Sendrauskaitės drožiniai ir piešiniai bei Kretingos dienos veiklos centro Salantų padalinio auklėtinių dirbiniai iš molio.
Paskui visų laukė staigmena – festivalio „Tata“ renginys. Svečias iš Vilniaus VŠĮ Vilniaus kamerinės muzikos fondo vienas iš vadovų Šarūnas Kačionas, aistringas fagoto muzikos mylėtojas ir propaguotojas, ne tik grojo fagotu, bet ir atvežė dokumentinį filmą apie šviesaus atminimo aktorę Eugeniją Pleškytę.
„Neleiskime nuovargiui surakinti sielos, o smulkmenoms užgožti bei aptemdyti to, kas svarbiausia – galimybės tiesiog gyventi. Juk mes tokie  patys – ieškantys, mylintys ir trokštantys meilės. Dėkojame kūrybingiems ir nerimstantiems, kurie kuria ir puoselėja, kurie ieško naujų meninės raiškos formų“, – baigiantis šventei sakė Salantų KC direktorė Stasė Preibienė.

Vitalija VALANČIUTĖ

Autorės nuotraukos

Skip to content