Naujienos

Laiviai – mano gimtinė

Laiviu_mano_gimtine
0

Tradicinės vasaros šventės, skirta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti, laukia kiekvieną vasarą vaikai, jaunimas ir vyresnieji. Visą savaitę prieš šventę kultūros namuose jautėsi saviveiklininkų suaktyvėjimas. Paskutinės repeticijos, organizacinių reikalų aptarimai, pagalbininkų šurmulys tvarkant aplinką.

Pagaliau išaušo liepos 9-osios rytas. Nors dangus nieko gero nežadėjo, bet vėliau pragiedrėjo ir viskas vyko kaip ir buvo suplanuota. Šventė „Laiviai – mano gimtinė“ prasidėjo netradicinėmis sporto varžybomis tiek suaugusiems, tiek ir mūsų mažiausiems kaimo gyventojams. Dalyviai varžėsi virvės traukime, pagalvės, bato ir smiginio metimo rungtyse ir t.t. Visus pralinksmino estafetė su slidėmis. Tarp sportininkų vikriai sukosi mūsų nuolatinė Imbarės seniūnijos sporto švenčių organizatorė Dovilė Kiesienė. Pasibaigus kaimo netradicinėms sporto varžyboms visi prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais.

Kiekvienas žmogus suleidžiame šaknis į juodžemio sklypelį tam, kad galėtume pavadinti šią vietą vieninteliu svarbiu žodžiu – „namais“ – žodžiais pradėjo Laivių skyriaus renginių organizatorė R. Žvinklienė. Arūnė Žvinklytė skaitė Laivių kaimo himną. Nuoširdžius žodžius kaimo gyventojams ir svečiams skyrė šventės vedėjos R. Reikienė ir J. Girdžiūnienė. Dainas dovanojo Laivių skyriaus moterų vokalinis ansamblis(vad. J. Girdžiūnienė). O kad būtų dar linksmiau į svečius pasikvietėme kapelą „Rokundą“ iš Plungės (vad. A. Lučinskas). Bendruomenės pirmininkė I. Šetkienė uždegė aukurą ir palinkėjo, kad niekada nesunyktų Laivių bendruomenė jungianti Laivių, Tuzų ir Žeimių kaimelius. Atvykę svečiai sveikino visus susirinkusius, dovanojo dovanas ir dėkojo už mūsų aktyvumą, už nuolat gražias ir kas kart naujas idėjas suburti čia visus. Svečių susirinko gražus būrys: Imbarės seniūnijos seniūnas A. Turauskis, Salantų kultūros centro direktorė S. Preibienė, Žvainių skyriaus renginių organizatorė V. Valančiūtė su „Imbariečių draugijos“ pirmininke D. Stonkuviene ir Juodupėnų skyriaus vedėja D. Vaičekauskienė.

Šventės metu buvo pagerbti visi Mindaugai, kaimo jubiliatai, jaunavedžiai, būsimi pirmokėliai, gabiausi mokiniai ir šventės rėmėjai. Organizatorės visus kvietė paskanauti kepta duona, grybukais ir žirniais su spirgučiais, paragauti naminės giros. Pabaigoje į dangų pakilo visos šventės simbolis – fejerverkai. Organizatorė R. Žvinklienė dėkoja visiems, kurie padėjo surengti nuostabią vasaros šventę.

 

Laivių skyriaus renginių organizatorė Rožė Žvinklienė.

Skip to content