Naujienos

Liaudiškos muzikos atlikėjų šventė “Grok, žemaiti, mušk į būgną, kad visiems čia linksma būtų”

laiviai
0
Jau keturioliktąjį  kartą Laiviuose nuskambėjo liaudiškos muzikos atlikėjų šventė „Grok, žemaiti, mušk į būgną, kad visiems čia linksma būtų“. Šis projektas – tęstinis. Kiekvienais metais pasikviečiame vis kitus kolektyvus. Kiekvienais metais ji būna vis kitokia. Stengiamės, kad žmonės atėję į šventę, turėtų galimybę pamatyti, pasidžiaugti, pasilinksminti, išleisti savo širdis pasivaikščioti po gražių dainų, skambių melodijų, šmaikščių žodžių gojų…

Šį kartą nepakvietėme, kaip kitais kartais, pavienių muzikantų, dainų atlikėjų, pasakorių, bet pakvietėme labai šaunias kaimo kapelas iš Vydmantų, vad. Jolanta Japertienė, Kūlupėnų, vad. Stasys Jucys, Rūdaičių, vad Stasys Lukauskas, nuostabų šokių kolektyvą su puikia vadove Zita Šlečkuviene iš Skuodo raj. Mosėdžio miestelio ir pačių Laiviškių liaudies atlikėjai su vad. Jurgita Girdžiuniene. Kapelų atliekamus nuostabius kūrinius keitė  šokėjėlių vingrūs ir smagūs šokiai. O visus juos, apjungė vakaro vedančiosios, žodžio kišenėje neieškančios, Danguolė Šmaižienė ir Laivių meno vadovė Jurgita Girdžiunienė.

Šio projekto „Grok, žemaiti, mušk į būgną, kad visiems čia linksma būtų“ vadovė Stasė Butkevičienė džiaugėsi pilnutėle žiūrovų sale, atėjusių, suvažiavusių iš visų aplinkinių bei tolimesnių kaimų. Kaip malonu matyti, kaip žmonės atsipalaiduoja ir gėrisi gražiomis dainomis ir  muzika, trankiais tautiniais šokiais.

Nebuvo laiko kada nuobodžiauti nei mažiems, nei jauniems, nei suaugusiems, anei senjorams. Nepastebėjome kaip greitai prabėgo daugiau nei dvi valandos. Vadovai buvo apdovanoti padėkos raštais ir gėlių puokštėmis, padėkota svečiams, tą vakarą atvykusiems į šventę. Kretingos raj savivaldybės vicemerei Danutei Skruibienei, rajono tarybos nariui Almantui Skruibiui, beje, kuriam teko ir muzikanto duonos paragauti. Jis puikiai mušė būgną, kaip tikras žemaitis. Imarės seniūnas Antanas Turauskis, visiems kolektyvų vadovams įteikė po valgomą atminimo dovanėlę, žodį tarė ir Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė, kuri ir buvo šio renginio pradininkė. Toliau šį projektą, jau daugelį metų garbingai tęsiame ir labai tikimės, jį tęsti. Stengsimės džiuginti žmones vis kitais puikiais kolektyvais, dainininkais, muzikantais ir pasakoriais. Noriu padėkoti didžėjui iš Mažeikių, kuris padarė viską, kad šventė nušvistų dar gražesnėmis spalvomis, kad dainuojamos dainos ir atliekama muzika būtų gerai įgarsinta ir kokybiška. O toliau, vykusioje vakaro dalyje, žmonės vaišinosi, bendravo, smagiai leido laiką, šoko ir šėlo grojant puikiai muzikai, kurią ir pasirūpino MDŽ DIDŽEJ iš Mažeikių. Noriu padėkoti ir mūsų paštininkei Reginutei, kuri niekuomet neatsisako pagelbėti man išnešiojant skrajutes- kvietimus į pas mus vykstančius renginius ir šventes. Visas vaišes paruošė mūsų Laivių skyriaus meno kolektyvų moterys. Jos ne tik geros ir puikios dainininkės, bet ir šaunios šeimininkės, išradingos, bei skoningai mokančios paruošti vaišių stalus. Tai Reda Maksvytienė, Danguolė Šmaižienė, Raimonda Bilertienė, Nijolė Blauzdienė, Vilija Mikalauskienė, Kazytė Venclovienė, Rasa Pilelienė,  Roželė Žvinklienė ir visi, visi, kurie kuom nors prisidėjo. Kad ši šventė buvo smagi matėsi iš žiūrovų plojimų, kurių tikrai negailėjo, šypsenų veiduose ir kad mūsų kviesti svečiai išvažiuodami į namus dėkojo ir su gera nuotaika ir gerais prisiminimais grįžo namolio.


                              Salantų kultūros centro Laivių skyriaus vedėja Stasė Butkevičienė
Skip to content