Naujienos

Lietuvos žydų genocido diena

P1019370
0

 Rugsėjo 23 – oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena.

Ši diena primena apie 1943 m. rugsėjo 23 dieną likviduotą Vilniaus getą, kai dalis šio geto kalinių buvo nužudyti Paneriuose, kita dalis pateko į koncentracijos stovyklas, įkurtas nacių okupuotose teritorijose.

Holokaustas yra ne tik žydų tragedija, bet ir mūsų tragedija – Lietuvos piliečių – žydų netektis, netektis tų, kurie kartu kūrė Lietuvos valstybę, puoselėjo kultūrą, dalyvavo ekonominiame bei politiniame valstybės gyvenime.

Salantuose XVIII-XX a. pirmoje pusėje gyveno gausi žydų bendruomenė, kurios nariai sudarė daugiau kaip pusę miestelio gyventojų. Salantiškiai žydai garsėjo kaip geri pirkliai, prekybininkai, avalynės gamintojai, gydytojai, smuklininkai, malūnininkai.

Vokiečiams užėmus Salantus, žydai buvo uždaryti į getą, Sinagogoje, buvusioje dabartiniame Salantų kultūros centre. Likviduodami getą, prie žydų kapinių Žvainių kaime, 1941 m. birželio – rugpjūčio mėn. naciai nužudė 405 žmones.

Tad geros valios vedini rugsėjo 23-iosios popietę Salantų kultūros centre rinkomės pagerbti nužudytų žydų atminimą. Vykdėme iniciatyvą – kvietimą “Atminties kelias”, lankėme ir tvarkėme žydų kapines Žvainių kaime.

Fotogalerija

Salantų kultūros centro informacija

Skip to content