Naujienos

Majus Juodupėnuose

Majus_Juodupenuose_small
0

Gegužės mėnuo – gėlių ir sodų žydėjimo pradžia. Nuo pat pirmos gegužės dienos juodupėniškiai kiekvieną vakarą renkasi prie koplyčių giedoti “majaus”. Prieš dvejus metus prasidėjusi draugystė su Salantų kultūros centro folkloro ansambliu tęsiasi ir šiemet.
Gegužės 25 d. vakarą į svečius prie koplytėlės atvyko Dapšauskų šeimyninis orkestras (tėvai, vaikai, anūkai). Danutė Venckienė prisiminė, kaip prieš 20 metų taip pat teko giedoti majų su juodupėniškiais.

Ši gyva tradicija išlikusi ir šiandien. Onutė Stanienė, koplytėlės savininkė, sakė, kad garbė jai sulaukti tokių svečių kaip Dapšauskai. 1987 metais buvo trukdoma statyti kaimo centre koplytėlę. Tačiau jau vėliau, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, rajono valdžios atstovai patarė šalia koplytėlės pastatyti ir kryžių.
Pagiedoję giesmes, dalyviai rinkosi į Juodupėnų skyrių, kur buvo vakarojama, kur skambėjo dainos, buvo skaitomi eilėraščiai. Skyriaus vedėja Danguolė Vaičekauskienė pasveikino koplytėlės savininkę Oną Stanienę su artėjančiu jubiliejumi ir įteikė puokštę gėlių.

Fotogalerija

Skip to content