Naujienos

Muzikos ir poezijos vakaras

P1019206
0

Rugpjūčio 23-ioji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena, prisimenant 1939 m. Molotovo-Ribentropo pakto metines ir jo slaptuosius protokolus, kuriais stalininė Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija neteisėtai pasidalino Europą ir panaikino Baltijos šalių nepriklausomybę, taip sudarė sąlygas sovietams okupuoti Baltijos valstybes.

 

1989 metais (minint 50 – ąsias Ribentropo – Molotovo pakto metines) per 2 mln. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų, išreikšdami solidarumą, norą būti laisvais, susikibo rankomis, sudarydami gyvą grandinę, kuri buvo pavadinta Baltijos keliu. Per tris valstybes – nuo Vilniaus iki Talino, taip simboliškai atsiskirdami nuo Sovietų sąjungos.Nuo 2005 metų rugpjūčio 23-oji – taip pat ir Baltijos kelio diena.

Paminėti šių svarbių Lietuvai datų į Salantų kultūros centrą susirinko ne tik salantiškiai, bet ir svečiai iš Kretingos: literatūrinių programų autorė ir atlikėja Diana Žukauskaitė, solistė Dalia Bieliauskienė ir muzikos kūrėjas Gintaras Pucas. Gintaras Pucas pristatė ir savo naujai išleistą kompaktinę plokštelę „Be sparnų skridom“.

Salantų kultūros centro informacija

 

Skip to content