Naujienos

Padėkime paukšteliams ir žvėreliams

Padekime pauksteliams ir zvereliams_small
0
Paspaudus lauke šaltukui, turbūt ne vienas vėl prisiminėm mūsų sparnuočius, miško žvėrelius, jų globa žiemą…Sausio 19 dienos popietę Imbarės bendruomenės žmonės vykdė akciją “Padėkime paukšteliams ir žvėreliams žiemą”. Salantų kultūros centro Žvainių kultūros namų renginių organizatorė Aušra Dvarionienė pasidžiaugė akcijos dalyvių aktyvumu ir organizuotumu. Surinktos iš žmonių gėrybės – šienas, grūdai, obuoliai, burokai, kruopos, morkos, duona vos tilpo į dvi arkliais tempiamas roges (važnyčiotojai – imbariškis Juozas Baltaras ir žvainiškis Egidijus Daugintis).

Nors spaudė šaltukas, tačiau linksmai šypsojosi saulė, tad, linksmai nusiteikę, akcijosdalyviai brisdami per purų sniegą, keliavo tikslo link. Imbarietis Juozas Baltaras jau seniai stebėjo į pamiškę ateinančius žvėrelius, ne kartą vežė čia ateinančioms stirnelėms ir kiškiams šieno, besibūriuojantiems paukšteliams grūdų, tad visas gėrybes, įvairius skanėstus akcijos dalyviai atvežė būtent į jo nurodytą vietą… Sukrovę į ėdžias šieną, pabarstę po paruošta pastoge grūdų, ant šakų paukšteliams pakabinę lašinių bei pyrago riekelių, akcijos dalyviai linksmi ir laimingi,net dainuodami liaudies dainas, grįžinėjo namo.
Sakoma, kad už gerą atsilyginama geru. Renginių organizatorė Aušra Dvarionienė, dėkodama visiems akcijos dalyviams už kilnų darbą, pskvietė pasivaišinti karšta žirnių koše su kaimiškais spirgučiais, išgertiarbatos ar kavos.

Foto akimirkos

Skip to content