Naujienos

Paslaptinga dainos magija

0
Lapkričio 13 d. vakarą 5-erių metų jubiliejų paminėjo Imbarės bendruomenės moterų ansamblis “Imbarietės”. Įvykęs koncertas ir vakaronė į Žvainių bendruomenės namus sukvietė didelį būrį žmonių, norinčių praskaidrinti savo kasdienybę.

Pakalbintos ansamblio dainininkės bei jų vadovė Aušra Dvarionienė sakė, kad 2005 metų rudenį Imbarės bendruomenė ruošėsi pirmą kartą įvyksiančiai rudens šventei… O tada kilo mintis suburti moteris ir dainuoti…Taip gimė ansamblis, kuris vėliau pačių dainininkių buvo pavadintas “Imbarietės”. Ir taip jau 5-eri metai drauge. Kokia magiška jėga po sunkios darbo dienos, per lietų, vėją, pūgą, tamsą išveda į repeticiją “Imbarietes?” Tai ne kas kita, kaip paslaptinga dainos magija”, – kalbėjo ansamblio vadovė.

Penkeri metai dainavimo – daug ar mažai? Žmonėms – tai vaikystės pradžia, darbams – nemažas laiko tarpas. Jeigu matuosime turtu, kurį sukrovė “Imbarietės” – labai daug. O “turtų” ansamblio dalyvės sukaupė išties daug – tai sudainuotos dainos, parengtos programos, pačių pasisiūti rūbai, įvairūs pasirodymai ir puikūs jų įvertinimai, žiūrovų šypsenos ir audringi plojimai, valdžios žmonių padėkos ir suvenyrai… O kur dar turiningai praleistas laisvalaikis, nuoširdus tarpusavio bendravimas, mažytės džiaugsmingos smulkmenos…

“Argi galima nedainuoti, tokius turtus sukaupus? Žinoma reikia… Dėl savęs, dėl jūsų, dėl to, kad gyventi būtų gera”, – kalbėjo moterys. Jos neslėpė džiaugsmo, kad per penkerius gyvavimo metus daug kur koncertuota, o svarbiausia, kad daina jų pačių gyvenimams suteikia ryškių spalvų ir neišdildomų akimirkų.

Be skambių dainų šis vakaras buvo neįsivaizduojamas. Smagu, kad ansamblį sieja nuoširdūs santykiai ir gražia draugyste virtusios pažintys su kitų ansamblių dalyviais. Kretingos rajono kultūros centro Laukžemės filialo (vadovas Alvydas Višinskas) bei Salantų kultūros centro Laivių filialo (vadovė Rasa Alseikienė) vokalinių ansamblių dainininkai savo laisvalaikį taip pat užpildo prasminga menine veikla. Tad jubiliatėms svečiai negailėjo nei gerų žodžių, nei skambių dainų.

“Visada gyvenime yra laikas, kurį norėtųsi sugrąžinti, akimirka, kurią mielai sustabdytumėm, vieta, į kurią visada geistumėm sugrįžti, momentas, kurį prisiminti norisi ilgai, daina, kuri primena tiek daug, žodžiai, kuriuos norisi išsakyti… Sukaktys priverčia atsigręžti ir pasižiūrėti, kas padaryta, ko dar nesuspėta… Šiandien norisi pasidžiaugti gerais darbais, padėkoti ansamblio narėms už repeticijų lankymą, pasiaukojimą ansambliui, nes tik tai yra svarbu, ką jūs padarote dėl savęs ir dėl kitų kartu. Dėkojame visoms, kurios savo dalyvavimu ansamblyje turtino klausytojo dvasią per visus 5-erius metus”, – sakė renginio vedantieji Vitalija Valančiutė ir Vidmantas Budrys.

Nuoširdžiausius sveikinimo bei padėkos žodžius ansamblietėms skyrė Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė bei Imbarės seniūnas Antanas Turauskas.

Ilgai dar tą vakarą Žvainiuose netilo muzika, skambėjo linksmas juokas ir liejosi gera nuotaika.

VITALIJA VALANČIUTĖ

Skip to content