Naujienos

Poledinės žūklės šventei Pesčiuose – 10 metų

0
Šiemet Žvejų šventė ant Pesčių tvenkinio ledo  – jubiliejinė, skaičiuojanti dešimtus metus. Sulaukta rekordinio poledinės žūklės mėgėjų bei smalsuolių būrio. Į žvejus subūrusią šventę atvyko ne tik vietinių žvejų mėgėjų, bet ir svečių iš Skuodo, Gargždų, Plungės, Telšių, Palangos, Klaipėdos bei Vilniaus. Ant Pesčių tvenkinio ledo tris valandas žuvis vilioję 96 žvejai iš viso sužvejojo per keturis kartus daugiau laimikio negu pernai – 56,5 kg žuvies. 

Pasvėrus visus laimikius paaiškėjo, jog I v. komandinėse varžybose iškovojo Telšių komanda „Mastis-I“ – Raimundas Tiškinas, Tomas Racevičius ir Linas Rubavičius, sugavę 5,55 kg laimikio. Atsilikę per nedidelį ešerį, antrąją vietą užėmė salantiškių komanda „Žvynas“, kurios garbę gynė Eugenijus Petrovas, Arūnas Adomauskas bei Ričardas Adomauskas, sužvejojusi 5,45 kg žuvies. Treti komandinėje rungtyje liko svečiai iš Gargždų „Pyla“ – Paulius Normantas, Saulius Norbutas bei Martynas Baranauskas, sugavę 3,98 kg ešerių.

Tradiciškai žūklės varžybas, minint Vasario 16-ąją, plevėsuojant Žemaitijos bei Lietuvos valstybinei vėliavoms, papildė pramogų virtinė ant ledo – šventės dalyviai turėjo galimybę pasivaržyti sportinėse varžytuvėse, paragauti gurmano Petro Stonkaus, kuriam dar talkino ir Valerijonas Einikis bei kiti pagalbininkai, išvirtos per šimto litrų žuvienės ir kareiviškos košės. Taip pat buvo proga pajodinėti „Raitijos“ vadovo klausgalviškio Liudo Augaičio žirgais, įsitraukti į Salantų kultūros centro moterų linijinių šokių sūkurį bei pasidairyti į keturračių ir krosinių motociklų virtuoziškas parodomąsias varžybas. Kaip ir praėjusiais metais renginio dalyviai vyrai stengėsi užsiropšti į šešių metrų rąstą ir nusikabinti ten pakabintus prizus – gyvą gaidį, rūkytų dešrų ir pan., tačiau jiems ne itin tai sekėsi, kol draugėn būryje to nepadarė.

Šventės iniciatorius ir rengėjas Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Stasys Kaniava džiaugėsi rekordiniu skaičiumi žvejų bei patikino, kad ir toliau bandys kartu su bendraminčiais tęsti šią tradiciją.

“P.n.” informacija

Fotoreportažas

Skip to content