Naujienos

Porciunkulės atlaidai ir Salantų miesto šventė

img00036
0

Šventė, skirta Salantų miesto 458-jam gimtadieniui, prasidėjo šeštadienį tarptautiniu futbolo turnyru, kuriuo buvo paminėtas Salantų futbolo 85-metis, sugrįžti į gimtąjį miestą priviliojęs gausų būrį kraštiečių.

Tačiau pagrindiniai šventės renginiai įvyko sekmadienį: per Porciunkulę Salantų bažnyčioje dukart buvo surengtos Šv.Mišios, o prie Tūkstantmečio paminklo susirinko amatininkų bei tautodailininkų mugė. Jų fiestą nuspalvino kapelos „Martvežiai“ koncertas.

Salantų miesto gatvėmis, Salantų gimnazijos link būreliais traukė šventinės eisenos dalyviai. Jos priekyje nešti trispalvę bei Salantų miesto vėliavą buvo patikėta Salantų žygeiviams, prieš keletą dienų aplankiusiems 9 Kretingos rajono piliakalnius ir pėsčiomis įveikusiems per 80 km. Eiseną taip pat nuspalvino Salantų kultūros centro moterų linijinių šokių grupė bei jų bendramintės iš Klaipėdos ir Gargždų, kurios, kepinant saulei, stadione surengė kone valandą trukusį pasirodymą.

Signalais apie savo dalyvavimą šventėje vis prasinešdavo senovinių automobilių kortežo dalyviai, eisenoje skambiai liaudies dainas traukė jaunieji skautų raitininkai, suburti etnokultūros puoselėtojo Liudo Augaičio.

Stadione, koncertuojant salantiškių sesers ir brolio Lenos bei Vaclovo Kaubrių kantri muzikos grupei „Ciongs“, raitijos skautų būrys suko ratus, sveikindami atėjusius į šventę, o smalsiausi mažieji salantiškiai ant L.Augaičio žirgų galėjo patirti pirmąsias jojimo pamokas.

„Svarbu neprarasti žemaitiškumo: dainuojam, kaip mokam, jodinėjam ant žemaitukų – senovinių šio krašto žirgų. Taip gimsta meilė savam kraštui, patriotiškumas, o ir aš vis labiau pradedu mylėti Salantų miestą bei jo žmones“, – apie dalyvavimą šventėje ir gebėjimą uždegti mažamečius vaikus skautijos idėjomis kalbėjo L.Augaitis.

Vakarop Salantų dvaro parką užliejo žinomų estrados grupių „Nerija“ ir „Tabasco“ muzika bei sodrus Ingos Valinskienės balsas, kuri koncertą surengė kartu su grupe „Alibi“.

Fotoreportažas

Skip to content