Naujienos

„Imbariečių draugijos“ ir Žvainių kultūros namų vasaros šventė

zvainiu
0

 

Imbarės kraštas – turtingas nuoširdumu, žmonėmis ir idėjomis

 

  Savaitgalį „Imbariečių draugija“ kartu su Žvainių kultūros namais atšventė vasaros šventę. Joje Imbarės krašto žmonės parodė, koks svarbus yra bendruomeniškumas, kaip galima švęsti bei linksmintis be jokių žvaigždžių. Nes didžiausios krašto žvaigždės yra paprasti žmonės, savo darbais ir gyvenimu paliekantys ryškiausius pėdsakus.

 Rajono pakraštyje įsikūrę Žvainiai yra pavyzdys, kad nesvarbu, kaip toli esi nuo rajono centro ir nesvarbu, kokio didumo ar mažumo kaime gyveni. Šioje gyvenvietėje niekada netrūksta renginių, o žmonių pomėgiai bei talentai turi puikią terpę skleistis ir žydėti.

 Viso to įrodymas buvo Žvainių vasaros šventė „Kuo mes garsūs, kuo turtingi“, pritraukusi didžiulį būrį vietinių gyventojų, svečių iš apylinkių bei politikų. Renginyje netruko pasimatyti, kad imbariečiai garsūs savo vieningumu, darbštumu ir talentais – čia netrūko gražiausių dainų, įmantriausių rankų darbo dirbinių, skanių vaišių bei nuoširdžių linksmybių.

 „Ši šventė yra tarsi įrodymas, koks darnus yra duetas – „Imbariečių draugijos“ ir Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus. Nėra renginio bendruomenės ar renginio kultūros namų. Yra mūsų renginiai, rengiami kartu, į kuriuos žmonės mielai eina, mielai padeda visame kame“, – kalbėjo Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus renginių organizatorė Vitalija Valančiutė.

 Pasak jos, pagalbos iš bendruomenės niekada netrūksta. Taip buvo ir šį kartą – V. Valančiutė kartu su D. Stonkuvienė per šventę vos spėjo vardinti pavardes tų, kurie kartu dirbo bei stengėsi.

 „Rengiant renginius, o ir šią šventę, padeda labai didelis būrys žmonių. Kas kiaušinių, kas grietinės, kas pomidorų – visi padėjo iš dūšios, negailėdami. O gražiausia tai, kad daugelio net prašyti nereikėjo – daug kas pagalbą pasiūlė patys. Ūkininkas Vaidotas Grigaitis padovanojo aviną, kuris tapo renginio vinimi – daug iš to prisijuokėme, o paskui visi suragavome gardų šašlyką. Seniūnijos vyrai su seniūnu priešakyje iki išnaktų dirbo, kad būtų išklotos kieme plytelės. Daug iniciatyvos rodė Antanas Stonkus, dirbęs su technika, Jurgis Dvarionas pasirūpino scena, įgarsinimu, gardžias vaišes patiekė Petronelė Indriuškienė. Taip būtų vardinti be galo, esu dėkinga kiekvienam – daug kas prieš šventę, ir bendruomenės pirmininkė Daiva, tiesiog Žvainiuose apsigyveno, kad tik viskas būtų kruopščiai parengta, kad tik žmonėms būtų gera. Būrys pagalbininkų toks didelis, kad net sunku išvardinti“, – darnia bendruomene džiaugėsi V. Valančiutė.

 Ji pastebėjo, kad nors ir pakraštyje, Imbarės kraštas neliko pamirštas politikų. Ne vienas, einantis į rinkimus, pažėrė pažadų bei gražių žodžių. Tačiau krašto žmones labiausiai nudžiugino tarybos nariai, kurių apsilankymas Žvainiuose nėra vienkartinis, tik artėjant rinkimams.

 “Ne kartą Žvainiuose jau lankėsi Dalia Martišauskienė, Danutė ir Almantas Skruibiai. Mūsų renginiuose šie tarybos nariai yra ne vienkartiniai svečiai. Smagu, kad rūpime ir Salantų kultūros centro direktorei Stasei Preibienei, draugams iš Juodupėnų, Laivių, Grūšlaukės“, – vardijo V. Valančiutė.

 Anot jos, Žvainiai kartu su imbariečių bendruomene parodė, kad švęsti galima ir be didelių žvaigždžių, pasitelkiant savo talentus bei bendrą pagalbą. Gerą nuotaiką šventėje užkūrė žvainiškių ansamblis, dainininkai iš Kūlupėnų ir Kartenos. Temstant prasidėję šokiai ir dainos užsitęsė iki vėlumos.

„Švyturio laikraščio“ informacija (korespondentė Diana Jomantaitė)

Fotogalerija

Skip to content