Naujienos

„Kojinių mezgimo čempionatas 2016“

P1019647
0

Lapkričio 17 dieną Salantų kultūros centre vyko jau penktasis „Kojinių mezgimo čempionatas“, sukvietęs gausų būrį talentingų mezgėjų.

Šiais metais popietėje dalyvavo mezgėjos ne tik iš Salantų krašto, bet ir iš Skuodo, Plungės rajonų. Iš Platelių atvažiavusi Žemaitijos nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vedėja-etnologė Aldona Kuprelytė pasakojo apie mezgimo tradicijas, raštų simboliką, bei pademonstravo daug žemaitiškų kojinių, pirštinių ir riešinių mezgimo pavyzdžių.

Susirinkusioms dalyvėms išdalinę virbalus ir siūlus, prašėme, kad šios namuose numegztų kojines. Kadangi artėja didžiosios metų šventės, stebuklų metas – Kalėdos, jų numegztas kojines šiais metais padovanosime Salantų Pirminės sveikatos priežiūros centro Palaikomosios slaugos skyriaus pacientams.

Etnokultūros ugdymas – viena aktualiausių šių dienų temų, tad ir Salantų kultūros centre rengdami tokius renginius, kaip „Kojinių mezgimo čempionatas“, stengiamės ir džiaugiamės turėdami galimybę ugdyti asmenybes, besididžiuojančias savo tautine kultūra ir tradicijomis. Ir nepaisant to, kad daugiausiai gaminių dabar mezga mašinos, o rankų darbo mezginiai tampa retesni, visgi mašina bejėgė konkuruoti su kūrybinga mezgėja.

Fotogalerija

Salantų kultūros centro informacija

Skip to content