Naujienos

Salantai atšventė spalvingas Užgavėnes

IMG_13482
0
Vasario 28 – ąją nuo ankstaus ryto mieste buvo jaučiama Užgavėnių dvasia. Persirengėliai, linksmindami aplinkinius, siautė po parduotuves ir įstaigas, o popiet susirinko miesto centre. Čia padainavę ir pašokę, kanapinio ir lašininio pakviesti, persirengėliai susibūrė į eiseną ir garsiai skanduodami – „Žėima žėima, biek iš kėima“, nužygiavo Kultūros centro link, kur vyko likusi šventės dalis.

Salantiškiai noriai dalyvavo žaidimuose, sukosi rateliuose, ragavo blynų ir kartu traukė linksmas dainas. Šventėje neapsieita ir be teatrališkos kovos tarp kanapinio ir lašininio, kurią pastarasis, pralaimėjo.

Šiemet, miesto gyventojų ir svečių džiaugsmui, įgyvendinta nauja, daug dėmesio sulaukusi idėja – centre surengta vieno iš pagrindinių Užgavėnių atributų – Morių paroda. Parodoje dalyvavo Salantų miesto seniūnijos, gimnazijos, lopšelio-darželio „Rasa“, regioninio parko, kultūros centro ir Dienos veiklos centro Salantų padalinio papuoštos Morės.
Kadangi idėja įgyvendinta sėkmingai, tikimasi, kad kitais metais prie šio sumanymo prisijungs dar daugiau įstaigų ir miesto gyventojų ir Salantai bus papuošti dar labiau.
Salantų kultūros centro informacija
Skip to content