Naujienos

Salantiškiai rajonui gėdos nepadarė – respublikiniame čempionate iškovojo II vietą

Zuviene_small
0

Vitalija VALANČIUTĖ

Šeštadienį Šilutės mažųjų laivų uoste įvyko ketvirtasis respublikinis Žuvienės virimo čempionatas. Jame dalyvavo ir dėl pagrindinio prizo – varžėsi 24 virtuvės meistrų komandos iš visos Lietuvos. Šių metų Žuvienės virimo čempionato šūkis – „Kam kleckynė, kam bulvienė, mus suvienija žuvienė!” „Šilutėje žiedais padabinami ne tik parskrendantys ir migruojantys paukščiai, bet ir geriausi žuvienės virėjai – kad meistrai neprapultų ir visi žinotų jų kilmę“, – skelbė šventės organizatoriai.

Pamaryje virtuvės meistrai kovėsi dėl žuvienės virimo čempiono titulo ir Šilutės rajono savivaldybės merės Daivos Žebelienės pagrindinio prizo – unikalaus Žuvienės virimo čempiono žiedo.

Šioje šventėje jau antrus metus dalyvavo ir Kretingos rajono komanda, pasivadinusi „Kretingos riebžuvėmis“. Ginti rajono garbę Žuvienės virimo čempionate šiemet vėl buvo patikėta salantiškiams. Garsusis visų rajono žvejybos varžybų žuvienės virėjas Petras Stonkus su pagalbininkais labai atsakingai ruošėsi varžyboms. Komandos narius virėjas vaišino nepakartojamo skonio žuvies tortu ir garsiuoju „skruzdėlynu“, o salantiškė Irena Juškienė kvietė ragauti naminės duonos, įspūdingų sumuštinių, sūrio vyniotinio, giros ir pyrago. Gerą nuotaiką ir komandai, ir šventės svečiams dovanojo Salantų kultūros centro kapela, vadovaujama Evaldo Pučkoriaus. „Kretingos riebžuvių“ komandos kapitonas rajono meras Juozas Mažeika negailėjo padėkos žodžių visai komandai ir Salantų kultūros centro direktorei Stasei Preibienei už puikų atstovavimą rajonui respublikiniame žuvienės virimo čempionate. O pastaroji teigė, jog salantiškiai „ne iš kelmo spirti ir rajonui gėdos tikrai nepadarė“. Ne tik gėdos nepadarė, bet dar ir garbingą II vietą „Žuvies sriubos“ kategorijoje iškovojo.
Konkurso kulinarijos „šedevrus“ vertino iš Šilutės krašto kilusio europarlamentaro Zigmanto Povilo Balčyčio vadovaujama komisija. Kad pagrindiniai renginio degustatoriai nežinotų, kieno žuvienės ragauja ir jų vertinimai būtų objektyvūs, jiems atnešti dubenėliai su sriuba buvo paženklinti numeriais. Kretingiškiams teko laimingas 12 – tu numeriu pažymėtas dubenėlis.
Visi labiausiai laukė ketvirtojo žuvienės virimo čempionato nugalėtojų paskelbimo ceremonijos. Į sceną buvo pakviesta visa vertinimo komisija. Buvo pradėtos skelbti nominacijos dviejose kategorijose – „Tradicinės žuvienės“ ir „Žuvies sriubos“
O štai ir nugalėtojai. „Žuvies sriubos“ I vietos laimėtoja paskelbta Šilutės socialdemokratų komanda. Antrąją vietą iškovojo mūsų rajono „Riebžuvių“ komanda, o trečioji vieta atiteko Šilutės kavinės „Deims“ kolektyvui.
Po komisijos pasitarimo  buvo pripažinta, kad geriausią tradicinę žuvienę išvirė partijos Tvarka ir teisingumas komanda „Ereliai“, antrą vietą užėmė Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos „Jaunasis žuvėjas“,  trečia liko  komanda „Vištytežerio sygos“ iš Vištyčio seniūnijos  “.
Absoliučiu 4-ojo respublikinio žuvienės virimo čempionato  nugalėtoju tapo Elektrėnų savivaldybės „Elektrinio ungurio“ komanda. Pirmą kartą pagrindinis prizas atiteko ne pamario krašto komandai. Nugalėtojo regalijos – čempiono vėliava, specialus medalis ir unikalus, samtį primenantis, čempiono žiedas buvo įteiktos skaniausią žuvienę išvirusiam komandos šefui Kazimierui Stasiulioniui.
Iš viso čempionato dalyviai išvirė ir išdalino daugiau kaip 1 000 litrų žuvienės. Komandos virė didžiulius puodus sriubos. Vos išvirę žuvienę, jos turėjo pristatyti komisijai, o visą kitą išdalinti šventės svečiams. Didžiulė eilė ragautojų nusidriekė ir prie Kretingos rajono komandos kiemelio. Girdėjosi žmonių atsiliepimai, jog kretingiškių žuvienė „labai gardi“, „liuks“, „geriausia sriuba“, „tokios skanios dar neragavau“, „va čia tai bent“. Vyriausiasis virėjas Petras po keliolikos minučių jau stovėjo prie tuščio didžiulio puodo. Patys „Kretingos riebžuvių“ komandos nariai tvirtino, jog čempionatas buvo puikus, netrūko atrakcijų, koncertų ir geros nuotaikos, o viską vainikavo surengta kelionė pramoginiu laivu iš Šilutės iki Rusnės. Susirinkusieji į šventę išvydo puikų renginį ir reginį.  Žaidimus, tradicinius šokius, dainas pristatė Šilutės folkloro ansamblis „Verdainė”, susirinkusius  linksmino grupės „Tabasco“, „Karčema“, kantri šokių kolektyvai „Salūnas“ ir „Dakota“.  Kas norėjo, širdžiai mielų niekučių, saldumynų galėjo nusipirkti tradicinėje mugėje.

 Autorės fotoreportažas

 


Skip to content