Naujienos

Salantiškiai paminėjo Laisvės gynėjų dieną

sausio13
0
Sausio 13-oji – Lietuvos valstybinė šventė. Šventė, nes tądien tūkstančiai bebaimių, beginklių, savo tėvynę mylinčių piliečių stojo prieš Sovietų Sąjungos ginkluotąsias pajėgas ir bandymą jėga paimti valstybinės reikšmės objektus.
Salantuose Laisvės gynėjų diena buvo minima organizuojant renginių ciklą, kurį sudarė ne tik minėjimas, nuotraukų paroda, akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, bet ir tradicinis šaškių ir šachmatų turnyras.

Renginių ciklas prasidėjo nuotraukų paroda „Laisvės kaina“. Salantų kultūros centro organizuotoje parodoje buvo eksponuojamos nuotraukos su akimirkomis iš sausio 13-osios dienos įvykių. Kultūros centras taip pat neliko abejingas ir pilietinei akcijai „Atmintis gyva, nes liudija“. Ant palangių žibančios žvakės simbolizavo pagarbą, kurią jaučiame žuvusiems už Lietuvos laisvę.
Laisvės gynėjų dienos išvakarėse buvo suorganizuotas minėjimas „Keturiolika vilčių“. Renginys prasidėjo šv. Mišiomis už žuvusius, o vėliau persikėlė prie Tūkstantmečio paminklo, kur dainas dovanojo Salantų kultūros centro saviveiklininkai, prisiminimais ir įžvalgomis dalinosi miesto seniūnas Kazimieras Galdikas. Prie svarbios datos paminėjimo taip pat prisidėjo ir intelektualiojo sporto atstovai. Jie, kaip ir kasmet, dalyvavo jau tradicija tapusiame šaškių ir šachmatų turnyre, skirtame būtent Laisvės gynėjų dienai.

Salantų kultūros centro inf.
Skip to content