Naujienos

Salantų miesto šventė

salantumiestosvente15
0

Salantų miesto šventė, apipinta legendomis – jau du dešimtmečius per Porciunkulę oras kaip užsakytas, tad jei jau tuoktis, tai tik per atlaidus, o ir tądien nuėjus išpažinties neva atleidžiamos net neišsakytos nuodėmės, neįsivaizduojama be giminių susitikimų, Salantų pyrago bei Žilvino Žvagulio.

Šiemet šventė paženklinta dar vienu išlauktu įvykiu – Salantų regioninio parko lankytojų centro atidarymu, kuriame įrengta moderni „Ledynmečio pėdsakų“ ekspozicija.

Futbolo varžybos per atlaidus – šventas reikalas, todėl šeštadienį tradiciniame Salantų futbolo turnyre susitiko penkios komandos: „Salantų jauniai“, futbolo klubas „Salantas“, Salantų „Emigrantai“, juodupėniškiai ir Skuodo komanda „Lafesta“. Futbolas Salantuose visada buvo be galo populiarus, kiekvienos varžybos tapdavo atskira švente, į kurią įsitraukdavo kelios šeimos kartos.Už futbolo puoselėjimą ir jaunimo telkimą per šį sportą padėką iš mero J. Mažeikos rankų šventėje atsiėmė jaunasis salantiškis futbolininkas Martynas Draukšas.

Šiemet tradiciškai šventę kūrė visi vietiniai meno kolektyvai – Vaclovo Kaubrio vadovaujamas vokalinis ansamblis, Evaldo Pučkoriaus kuruojamas vokalinis duetas, senjorų folkloro ansamblis, taip pat specialisto kultūrai ir menui Liudo Augaičio programa, tapusi netikėtumu daugeliui salantiškių.

Salantiškius linksmino ir mišrus juodupėniškių ansamblis. Šiemet buvo stengtąsi kuo aktyviau į šventę įtraukti ir kultūros centro skyrius, nes tai irgi yra iššūkis. Salantiškiai šiltai sutiko kaimynus. Dar stipriau palaikė smagiąją „Kitavą“ iš Šiaulių“.

Popiet į estradą šventės dalyvius kvietė vaikams skirta popietė-teatralizuotas koncertas „Aplink pasaulį II“. Dėmesys parodytas ir jaunimui – penktasis, jubiliejinis jaunimo muzikos koncertas „Gyvasis vanduo“ išsiskyrė dalyvių gausa – jų, gyvai skambančių, pasirodė per 30.

Iki miestą nutvieskusio fejerverko šventės dalyvius lydėjo nepailstantis Žilvinas Žvagulis, tapęs tradiciniu šventės rėmėju, ir jo margaspalvė komanda: Irena Starošaitė, Eglė Jakštytė, „Patruliai“ ir „2 Donatai“.

Apdovanoti keturi gražuolių sodybų savininkai – Renata ir Stanislovas Bružai, Aldona ir Arvydas Venslauskai, Virginija ir Adomas Kuzminskai bei Irena ir Antanas Baltriukai.

Mero padėka atiteko Stanislovui Bružui – krepšinio gerbėjui, žaidėjui bei organizatoriui. Padėkota ir akmentašiui bei miesto geradariui Juozui Karčiauskui, dar pavasarį Salantams padovanojusiam akmeninę mešką „Niką“ – Žemaitijos ir žemaitiško užsispyrimo simbolį. Apdovanojimą atsiėmė puikus gaisrininkas Antanas Baltriukas. Nusilenkta ir ilgamečiam šventės rėmėjui Žilvinui Žvaguliui.

Šventinį Premjero Algirdo Butkevičiaus sveikinimą ir linkėjimus bei rankų darbu sušildytą dovaną – medinį Rūpintojėlį – salantiškiams perdavė jo patarėjas, Kretingos rajono garbės pilietis, „Kretingos krašto ainių“ klubo valdybos pirmininkas, ambasadorius, daktaras Antanas Vinkus.

Aiktelėti privertė ir tradicinė eisena, kuri kasmet ženklina pirmosios atlaidų dalies perėjimą į šventinį vakarinį šėlsmą. Šįkart eisenoje dalyvavo Linijinių šokių kolektyvai; Skuodo meno mokyklos orkestras; Liudo Augaičio žemaitukai; bent aštuonios dešimtys skautų; senų automobilių ir motociklų paradas; triukšmingieji baikeriai, o iš dangaus miestiečius sveikino penki parasparniai.

Informacija: “Pajūrio naujienos”

Straipsnio nuotr. Arvydo Gurkšnio

Skip to content