Naujienos

Salantuose paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis

100
0
Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. 1918-tais, lygiai prieš 100 metų, Lietuvos Taryba pasirašė dokumentą, skelbiantį, kad atkuriama Lietuvos Valstybė ir ji atsižada nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Pagrindinis šio visuotinio minėjimo tikslas ir yra sutelkti Lietuvos žmones ir užsienyje gyvenančius lietuvius švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinti didžiuotis savo šalimi, būti svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais.

Salantuose Lietuvos gimtadienis pradėtas minėti nuo pat ankstyvo ryto. Salantų miesto centre surengta akcija „Muzika Lietuvai“. Mieste skambėjo lietuviškos dainos, primenančios apie šią svarbią visai šaliai datą.
12.30 val. minėjimas persikėlė prie Nepriklausomybės paminklo. Po nuskambėjusių bažnyčios varpų, buvo sugiedotas Lietuvos respublikos himnas ir pakelta vėliava, o himną palydėjo Salantų medžiotojų klubo šventinės salvės. Vėliau minėjimas pratęstas šv. Mišiose, po kurių buvo atidengtas restauruotas prelato Prano Urbonavičiaus paminklas. Apie Pranciškaus Motiejaus Urbonavičiaus nuopelnus Salantams ir Lietuvai pasakojo Salantų gimnazijos vyresnioji mokytoja Kristina Sungailaitė-Mockuvienė.
Kad ši Lietuvai svarbi data būtų paminėta tinkamai taip pat buvo suorganizuota šventinė eisena nuo Bažnyčios šventoriaus į Kultūros centrą. Kultūros centre į šventinį koncertą susirinkusius dalyvius ir žiūrovus sveikino Salantų miesto seniūnas Kazimieras Galdikas, o savo koncertinėmis programomis džiugino lopšelio darželio „Rasa“ auklėtiniai (vad. V. Budrienė ir V. Baužytė), Salantų gimnazijos merginų ir jaunimo tautinio šokio grupės (vad. D. Lubytė), dainavimo studija (vad. V. Budrienė), SKC folkloro ansamblis (vad. D. Venckienė), kantri grupė „Ciongs“ (vad. V. Kaubrys), kapela (vad. P. Pučkorius), Salantų meno mokyklos jungtinio akordeonų ir kanklių orkestras (vad. – S. Kryžauskienė ir S. Piluckienė), jaunių choras (vad. V. Baužytė), instrumentinis ansamblis (vadovas S. Jucys), bei skautų organizacija (vad. A. Kundrotienė).
Vasario 16-osios proga surengtas ir Salantų miesto seniūno krepšinio turnyras, kuris vyko vasario 15, 16 dienomis.Turnyre dalyvavo Salantų „Vėjas“, Kūlupėnų „Kūlupėnai“, Skuodo ir Gargždų „Stafs“ komandos.
Pirmo pusfinalio dalyviai: Salantų „Vėjas“ prieš Kūlupėnų „Kūlupėnai“, rezultatu 123 : 65 laimėjo Salantai ir pateko į finalą. Antrajame pusfinalyje varžėsi Skuodo ir Gargždų komandos ir rezultatu 80:75 laimėjo Skuodas bei pateko į finalą. Mažajame finale susitiko Kūlupėnų ir Gargždų komandos ir rezultatu 56:77 nugalėjo ir trečiąją vietą iškovojo Gargždų „Stafs“ komanda.
Didžiajame finale Salantų ir Skuodo komandos kovojo iki paskutinės minutės. Paskutinę minutę geriau sužaidę skuodiskiai, rezultatu 82:86 nugalėję „Vėją“, išsivežė iš Salantų didziąją taurę, o naudingiausiu turnyro žaidėju tapo skuodiškis Ovidijus Jonaitis.

Salantų kultūros centro inf.
Skip to content