Naujienos

Salantuose praūžė siautulingos Užgavėnės

uzgavenes
0
Šiek tiek po vidurdienio puikiai nusiteikę salantiškiai rinkosį į bene linksmiausią žiemos šventę – Užgavėnes.
Susitikę miesto centre, persirengėliai, muzikantai ir žiūrovai negailėdami nei kojų, nei balsų šoko, dainavo ir repetavo pagrindinį žiemos išvarymo šūkį – „Žėima žėima, biek iš kėima“. O surepetavę, visi vienu balsu, garsiai šaukdami ir muzikantų pritariami, patraukė prie Salantų kultūros centro, kur žaidė įvairiausius žaidimus, sukosi rateliuose, ragavo blynus, gėrė arbatą ir kaip įmanydami varė žiemą lauk.

Antrus metus iš eilės buvo organizuojama Morių paroda, kuri ir šiemet ypatingai sudomino miesto gyventojus – visi skubėjo įsiamžinti su vienu iš pagrindinių Užgavėnių akcentų. Mores šiemet parodai paruošė Salantų regioninio parko direkcija, lopšelis-darželis „Rasa“, Salantų gimnazija, meno mokykla, DVC Salantų padalinys. O savo morę laužo liepsnoms paaukojo Salantų miesto seniūnija.
Šventės akcentu tapo lašininių ir kanapinių komandų „muštynės“. Sustoję ant kelmų, į rankas pasiėmę po šiaudinį maišą lašininiai ir kanapiniai vanojo vienas kitą. Žiūrovų džiaugsmui, rezultatu 3:0 kovą laimėjo kanapinių komanda, tad tikimasi, kad pavasario ilgai laukti neteks.
Salantų kultūros centro informacija
Skip to content