Naujienos

Sausio 13-osios atminimo laužas Salantuose

sausio13_salantai
0
Žmonės visada nori apčiuopti neapčiuopiamą, pamatyti nematomą,  išgirsti negirdimą, suskaičiuoti nesuskaičiuojamą. Toks visur esantis ir niekur nesantis laikas , kurį mes kartais norime pagauti, aplenkti, sustabdyti… Laikas į Sausio 13-ąją atiteka iš nematomų tolių.

Galima gyventi ir nejausti jo tekėjimo. Galima manyti, kad viskas prasidėjo mumis ir viskas su mumis baigsis. Tačiau kiekviena diena bus žymiai spalvingesnė, gilesnė, jei žinosime, kas į ją atiteka, kokios nematomos požeminės upės atplukdo praeitin nugramzdinusius įvykius, sukaktis, faktus ir žmones…

 

Jau 25 metus galime džiaugtis galimybe gyventi, šiandieną ir ateitį kurti laisvoje šalyje. Sausio 13-ąją Salantų kultūros centras prisijungė prie iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Languose spindėjo žvakių liepsnelės, o vakarėjant Salantų miesto „širdyje“, šalia Tūkstantmečio paminklo degė atminimo laužas, prie kurio skambėjo Salantų kultūros centro folklorinio ansamblio (Vad. Danutė Venckienė) patriotinės dainos. Buvo prisiminti Sausio 13-osios įvykiai, pagerbti žmonės, kurie paaukojo savo gyvybes.

Salantų kultūros centro renginių organizatorė Agnė Iljinienė

Skip to content