Naujienos

Sausio 13-osios paminėjimas Žvainiuose

Sausio 13 Zvainiuose_small
0
Sausio 12 dienos popietę žvainiškiai ir bendruomenės aplinkinių kaimų gyventojai rinkosi į Salantų kultūros centro Žvainių kultūros namus paminėti žuvusiųjų per kruvinuosius 1991 m. sausio 13 d. įvykius. Minėjimas prasidėjo lauke, kur buvo uždagti deglai. Renginių organizatorė Aušra Dvarionienė, primindama tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą ir primindama tuos, kurie paaukojo savo gyvybes, paprašė prieš juos nulenkti galvas ir jų atminimą pagerbti tylos minute.

Dalyviams suėjus į salę, keturiolikai žuvusiųjų Laisvės gynėjų buvo uždegta 14 atminimo žvakučių. Vietos ansamblis “Imbarietės” (vad. A.Dvarionienė) atliko keletą dainų apie Lietuvą, atliko E.Masytės dainą “Laisvė”. Imbarietė eilių kūrėja Aldona Anužienė perskaitė savo kūrybos eiles “Laisvė”. Popietėje dalyvavęs Imbarės seniūnas Antanas Turauskis paragino kasmet susiburti draugėn šią ypatingą mūsų tautai dieną, vėl prisiminti kruvinuosius įvykius, išsaugoti prisiminimus. Imbarės bendruomenės seniūnaitis Adomas Gikaras palinkėjo, kad liudijimai apie sausio 13-osios įvykius įkvėptų naujiems darbams, tiek jaunam tiek vyresniam padėtų suvokti laisvės kainą.
Popietę renginių organizatorė Aušra Dvarionienė baigė prasmingais žodžiais, jog tauta – tai mes, kiekvienas iš mūsų. Tauta bus gyva, kol kiekvienas savo širdyse nešiosime Tėvynės meilės kibirkštėlę, saugosime tai, ką iškovojo mūsų tėvai ir seneliai.
Popietės dalyviai buvo pakviesti dar pabendrauti prie karštos arbatos puodelio.
Imbariečiai prisidėjo ir prie pilietinės akcijos “Atmintis gyva, nes liudija”, kurios metu buvo uždagtos atminimo žvakutės.

Renginių organizatorė Aušra Dvarionienė.

Foto akimirkos

Skip to content