Naujienos

Siautulingos Užgavėnės

uzgavenes
0
Užgavėnės – tai tradicinė, kupina džiaugsmo, juoko, linksmumo šventė, kurios metu atsisveikinama su žiema ir pasitinkamas pavasaris. Nors šiai šventei šiemet nebuvo palankus oras, tačiau visi kas norėjo linksminosi ir buvo sukviesti kartu išvaryti žiemą ir tradiciškai deginti Morės. Salantuose, Laiviuose, Žvainiuose ir Juodupėnuose aidėjo juokas, šurmulys ir dainos, o lietus nei vieno neišgąsdino.

Nuo pat ryto Laivių kultūros skyrius kartu su Laivių biblioteka ir Laivių bendruomenės nariais ruošėsi Užgavėnių šventei. Apsirėdę Užgavėnių personažais su smagia muzika nutriukšmavo per kaimą. Aplankytoms šeimoms linkėjo gerų metų, sveikatos, gražaus pavasario, kad visi laimingi ir linksmi būtų, o kad šventės dalyviai nepamirštų, jog tai diena, kai reikia daug kartų valgyti, visi buvo vaišinami žirnių koše ir gardžiais blynais. Dalyvavo rungtyse, šoko ratelius, dainas dainavo, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, linksminosi prie sukrauto laužo, kur visi kartu sudegino Morę. Renginių organizatorė Rožė Žvinklienė labai džiaugiasi, jog Laiviuose –  tvirtas bendruomenės aktyvistų branduolys, kuris padėjo ruoštis Užgavėnių šventei. Ji dėkoja visiems padėjusiems puoselėti senąsias tradicijas. (Laivių skyriaus renginių organizatorė Rožė Žvinklienė)

Žvainių skyrius  ir „Imbariečių draugija” per Užgavėnes taip gąsdino žiemą, kad ši tikrai nebenorės sugrįžti. Žydeliai aplankė net atokiausių kaimų bendruomenės narius. Persirengėliai dovanojo dainas, šypsenas, gerą nuotaiką, nešė linkėjimus, pranašavo ateitį. Padėka žmonėms už nuoširdų žydelių sutikimą. Žvainiškiai aplankė ir Salantų kultūros centrą. Sudeginę Morę “gedulingos vakarienės” vėl grįžo į Žvainių skyrių, kur ilgai skambėjo muzika ir liejosi juokas. Pati nuoširdžiausia padėka Katrytei, Stanislovui, Andželai, Pranui, Ramutei, Dariui, Petrutei, kurie nepabūgę nei žvarboko oro, nei įkyriai merkiančio lietaus visą dieną šėliojo po kaimus. (Žvainių skyriaus renginių organizatorė Vitalija Valančiutė).

Vasario 9 dieną kartu su visais Juodupėnai šventė užgavėnes. Pasitikdami šią tradicinę šventę Juodupėnų kultūros darbuotojai su kitais žmonėmis pastatė morę ir 12.00 val pradėjo šurmuliuoti persirengę „ žydukais“ žmonių kiemeliuose. Netrūko juoko, žaidimų ir dainų, o svarbiausia skanių blynų. Užgavėnių linksmybes užbaigė užgavėnių laužas – morė pavirtusi i pelenus. Taip žiema ir blogis buvo nugalėti (Juodupėnų skyriaus meno vadovė Brigita Valinskienė).

Fotogalerija

 

 

Skip to content