Naujienos

Sugrįžom – 2011

00_small
0

Jau antrą kartą liepos pirmąjį šeštadienį imbariečiai susirinko ant Imbarės piliakalnio. Per patį vaiskios vasaros ir begalės darbų įkarštį imbarės bendruomenės nariai susibūrė tam, kad kartu pabūtų, pabendrautų, pajuokautų, aptartų metų įvykius. O tie vieneri metai visiems po skaičių prirašė, per metus pasiilgta gražiausios šio krašto vietovės – piliakalnio.

Susitikimo iniciatorius ir organizatorius Juozas Baltaras vėl, kaip ir pirmaisiais metais, visus norinčius, subūrė draugėn. Pagal lietuvių tradicijas, pirmą kartą dalyvaujantys sąskrydyje turėjo duoti priesaiką, pasivaišinti duona ir druska. Vėliau visi “naujokai” buvo “ktikštijami”. Susitikimo vedėja Aušra Dvarionienė visus ragino būti linksmais nuo gražaus juoko, gražių kalbų, trankaus šokio ar smagaus žaidimo, kurių tądien tikrai netrūko. Sąskrydžio dalyviai džiaugėsi, jog yra neužmiršti, vienas po kito atvėrė savo širdis, vaišinosi suneštinėmis vaišėmis. Tylos minute buvo pagerbti per tuos metus į amžinybę išėję Imbarės krašto žmonės. 
Tokie susibūrimai leidžia geriau pažinti vienas kitą, atgaivinti istoriją., grįžti į praeitį, pabūti nuostabioje gamtoje, kur auga šimtmečius menantys galiūnai ąžuolai ir svyruokliai beržai. Susirinkę teigė, kad ant piliakalnio susitiks ir kitais metais, mes jiems piliakalnis ir Imbarės žmonės yra labai brangūs. Vieni kitiems linkėjo sveikatos, nebūti “aukščiau žmonių, o būti su jais…”
Aušra DVARIONIENĖ

Foto

Skip to content