Naujienos

Susitikimas su Mieliūnų bendruomene

Mieliunai_small
0
Praėjusį savaitgalį ,,Imbariečių draugiją” aplankė Biržų rajono Mieliūnų bendruomenės atstovai ir jos pirmininkė Audra Kaziliūnienė. Įgyvendinant pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų ,,Nacionalinis kaimo tinklas” projektą ,,Tradicijų ir papročių puoselėjimas Mieliūnų bendruomenėje” , biržiškiai atvyko pasisemti patirties ir pasikeisti informacija apie ,,Imbariečių draugijoje” gyvuojančias tradicijas, tradicinius renginius, šventes ir kt.

Mieliūnų bendruomenės projekto tikslas – nepamiršti savo kaimo papročių, skatinti bendruomeniškumą ir savanorystę, ugdyti aktyvų, iniciatyvų jaunimą, įtraukiant į bendruomenės veiklą. Didelį būrį Mieliūnų  bendruomenės žmonių, tarp jų ir jaunimą, ,,Imbariečių draugijos” atstovai gražiu liaudišku papročiu pasitiko su namine duona ir druska. Svečiai bendruomenės namuose Žvainiuose apžiūrėjo parengtus stendus, kuriuose įamžintos bendruomenės tradicinių švenčių, išvykų, parodų akimirkos. Susitikimą pradėjo ,,Imbariečių draugijos” pirmininkė Aušra Dvarionienė. Išklausę bendruomenės pirmininkės pasakojimą apie bendruomenę, joje gyvuojančias tradicijas, organizuojamus renginius, susitikimo dalyviai galėjo iš arčiau apžiūrėti tautodailininkės iš Žvainių kaimo Danutės Pučkorienės, Palmyros Pučkoriutės, salantiškės Reginos Gasauskaitės, medžio drožėjo iš Imbarės kaimo Augustino Zaleckio ir jo sūnaus Mindaugo surengtą darbų parodą bei pasiklausyti jų pasakojimų apie mūsų krašto papročius, tradicijas bei amatus. Susitikimo dalyvius pasveikino ir gražaus tolesnio bendradarbiavimo palinkėjo į renginį atvykęs Imbarės bendruomenės seniūnaitis Adomas Gikaras. Mieliūnų bendruomenės žmonės klausėsi žvainiškės Daivos Stonkuvienės sukurtų žemaitiškų eilėraščių.
Biržų rajono Mieliūnų bendruomenės pirmininkė Audra Kaziliūnienė  pastebėjo, jog abiejų bendruomenių tradicijos panašios. Ji kartu su bendruomenės tarybos atstovais ,,Imbariečių draugijos” pirmininkei įteikė dovanų – šiltas autentiškais raštais megztas kojines, keletą knygelių iš vykdomo projekto,,Mieliūnų bendruomenės papročiai, tradicijos ir šventės” , statinaitę Biržų laukų medaus bei kepalėlį naminės duonos. Abiem bendruomenėms pasirašius bendradarbiavimo sutartį, ,,Imbariečių draugijos” pirmininkė A. Dvarionienė visiems linkėjo žemaitiškai: ,,ramė gyvenėma, kad graže sotartomem, vakus  mylietomem, vėns kėtam padietomem. Vėsėms linko okatas, ė dėdėlies dėdėlies svekatas…” Susitikimo proga mieliūniškiams  ji įteikė suvenyrą-molinį batą, simbolizuojantį jų bendradarbiavimo pradžią ir pakvietė pasivaišinti šviežiu pyragu, namine duona bei atsigaivinti namine gira, kurias paruošė bendruomenės moterys.


Aušra Dvarionienė

Fotoreportažas

Skip to content