Naujienos

Tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2023“ laureatais

0

Salantų kultūros centro ETNOSTUDIJOS (vad. Rita Šukienė) nariai Edgaras Petrovas ir Jonas Narkevičius tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2023“ laureatais.

Šiemet dešimtą kartą rengiamas Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“ skirtas Vilniaus – Lietuvos valstybės sostinės – 700 metų sukakčiai paminėti. Konkursas organizuojamas nuo 2005 m. kas dveji metai trimis ratais: vietiniu, regioniniu, nacionaliniu.

Pirmą kartą į konkursą įsitraukė ir jaunieji užsienio lietuvių bendruomenių atstovai iš Lenkijos, Liuksemburgo, Norvegijos, Jungtinės karalystės. Geriausiai pasirodžiusieji atrinkti į finalinį ratą.

Vietiniuose konkurso ratuose dalyvavo per 700 vaikų ir moksleivių, regioniniuose, Vilniaus, Kauno miestų ir užsienio lietuvių bendruomenių – 465, į nacionalinį ratą atrinkti 236 atlikėjai iš skirtingų šalies regionų, Vilniaus, Kauno miestų bei užsienio bendruomenių.

Balandžio 29 ir 30 d. Kauno arkivyskupijos Konferencijų salėje dėl geriausiųjų vardų varžėsi per du šimtus pasakojančių, pavieniui ir grupėmis dainuojančių, tradiciniais styginiais, pučiamaisiais, dumpliniais instrumentais grojančių vaikų: 45 pasakotojai, 90 dainininkų, 85 muzikantai. Jauniausiam dalyviui – treji, vyriausiam – 18 metų.

Konkurso laureatų koncertas bei laureatų ir diplomantų apdovanojimo iškilmės vyks birželio 11 d. Vilniaus rotušėje.

Skip to content