Naujienos

Tradicinė “Amatų mokyklėlė Žvainiuose”

Amatu mokyklele_small
0
Jau septinti metai tradiciškai prieš Velykas ir jauni, ir vyresni imbariečiai renkasi mokytis amato. Per šiuos metus jau buvo mokoma žvakių liejimo, nėrimo vašeliu, kumštinių pirštinių autentiškais raštais mezgimo, pynimo iš vytelių, vėlimo iš vilnos, riešinių mezgimo, kastinio sukimo, sūrių liejimo, cibulynės gaminimo ir kitokių paslapčių.

Šiųmetėje “Amatų mokyklėlėje” paveikslų iš gamtinės medžiagos komponavimo menosusirinkusius mokino imbariškė floristikos paveikslų kūrėja Aina Brazdeikienė.
“Amatų mokyklėlės” dalyviai, kol dar mažai įgudę, pradėjo nuo mažesnių paveikslėlių. Darbui buvo naudojama Ainos Brazdeikienės bei imbarietės Gražinos Selkauskienės surinkta ir paruošta medžiaga. Jaunimas ir vyresnio amžiaus dalyviai paveikslų kūrėjai A.Brazdeikienei pradžioje pateikė nemažai juos dominusių klausimų, sužinojo kaip surinkti gėlių žiedelius, lapelius, kaip juos sudžiovinti, kad neprarastų turimos spalvos, kaip sudžiovintus augalus laikyti. Po vienos, kitos valandėlės darbo dalyvių rankose augalai vėl “pražydo” paveiksluose. Kas pavaizdavo gėlių pievą, kas anksti pavasarį pražydusias snieguoles, kitų paveikslai pasipuošė margaspalvių našlaičių žiedais, o kas net Imbarės piliakalnį paveikslėlyje pavaizdavo. Viešnia iš Imbarės Aina Brazdeikienė “mokyklėlės” dalyviams dar parodė kaip žolynais numarginti Šv. Velykų simbolį – kiaušinį. Tad tie “mokiniai”, kurie greičiau sukomponavo paveikslėlius, dar gėlytėm, lapeliais, sėklelėm numargino ir po Velykaitį.
“Amatų mokyklėlės” dalyviams patiko prisiliesti prie paveikslų iš gamtinės medžiagos komponavimo paslapčių. Kiekvienas džiaugėsi savo ir kitų sukurtais paveikslais. Renginių organizatorė Aušra Dvarionienė padėkojo Ainai Brazdeikienei, kad savo kūrybos lobiais pasodalijo su “Amatų mokyklėlės” dalyviais įteikdama atminimo dovanėlę bei padėką, o “mokyklėlės” dalyviams uždavė namų užduotis – sukomponuoti dar po paveikslėlį. Kaip ir kiekvienais metais “Amatų mokyklėlės” veiklą apvainikuos dalyvių darbelių paroda, kuri kasmet surengiama prieš Šv. Velykas.

Renginių organizatorė Aušra Dvarionienė.

Fotoreportažas

Skip to content