Naujienos

Tradicinė kūrėjų šventė „Žodžiu, garsu, spalva, forma“

kurejai
0

Tradicinė kūrėjų šventė „Žodžiu, garsu, spalva, forma“ Salantų kultūros centre kasmet pasipildanti vietinių menininkų ir tautodailininkų šį kart pasipildė – juodosios keramikos, kalvystės darbų ir originalių rankdarbių kūrėjais ir jų darbais.

Jau bene aštuntą kartą naujomis spalvomis nušvintanti sueiga kasmet sukviečia ir senbuvius kūrėjus, kurie dalijasi tradicine keramika, medžio drožiniais, mezginiais bei nėriniais, siuvinėtais ir tapytais paveikslais, eilėmis, muzika ir dainomis. Šįkart susirinkusius žavėjo nauji vardai – Renatos Jankauskienės juodosios keramikos dirbiniai, Algio Valančiaus iš Žvainių kaldinti rėmai veidrodžiams, žvakidės, stovai šviestuvams. Bematant išpirktos originalios megztos rankinės, su kuriomis prisistatė salantiškė Rima Valinskienė su marčia Sonata Valinskiene.

Aikčioti vertė nepaprasto kruopštumo kryželiu siuvinėti Vaidos Palileikaitės-Žadeikienės portretai. Vieną paveikslą – liūto atvaizdą – autorė teigė kūrusi net 9 mėnesius.

Broliai akmentašiai Juozas ir Andrius Žilinskiai pristatė akmeninius mažosios architektūros dirbinius, kuriuose atsiskleidė visas fantazijų pasaulis. Parodai, kuri Salantų kultūros centre veiks dar porą savaičių, savo darbus surinko ir kiti kūrėjai – tapytoja, medžio drožėja, poetė ir keramikė Veronika Sendrauskaitė, tapytoja, fotomenininkė, papuošalų kūrėja Birutė Kalasauskienė, skiautinių autorė Genovaitė Siegienė, nėrėja Adelė Kažytė, tautodailininkas medžio drožėjas Augustinas Zaleckis, mezgėja ir nėrėja Rūta Bartkienė, tautodailininkės nėrėjos Danutė Pučkorienė ir jos dukra Palmyra Pučkoriutė, tapytoja Aleksandra Silickienė, tautodailininkas medžio drožėjas Liudas Ruginis, tautodailininkė mezgėja Regina Gasauskaitė.

Kūrėjų šventė prasidėjo prisiminimų filmu apie amžinybėn jau iškeliavusius šio karšto tautodailininkus bei kūrėjus – Alfonsą Fabijonavičių, Petrą Kalendą, jaunąjį Liudą Ruginį, Stefaniją Pladukienę, Leonardą Venckų, Reginą Jablonskienę, Vilių Orvidą. Iki vėlyvo vakaro užsitęsusią sueigą savo eilėmis, dainomis bei muzika linksmino ir virkdė žodžio meistrai: eiles skaitė poetės Aldona Anužienė, V. Sendrauskaitė ir A.Semenavičienė; savo kūrybos dainas dainavo Vaclovas Kaubrys, Antanas Valinskas ir Evaldas Pučkorius, akordeoną virpino Stasys Gailius, vakaro vedėja Agnė Iljinienė su kūrėjais pasisveikino Vytauto Kernagio daina ir Lenos Kaubrytės kurtomis eilėmis apie rudenį.

Iki vėlyvo vakaro užsitęsusios, bet jaukios ir neprailgusios šventės pabaigoje žiūrovų laukė siurprizas – styginių dueto iš Klaipėdos koncertas ir vietinio kulinaro Petro Stonkaus pagaminto „Skruzdėlyno“ degustacija.

“Pajūrio Naujienos” informacija

Skip to content