Naujienos

Tradicinė Salantų miesto šventė 2018

salantai
0

Rugpjūčio pirmąjį savaitgalį Salantų mieste praūžė net dvi dienas trukęs tradicinis 462-asis miesto gimtadienis. Didele renginių įvairove ir gausa pasižymintis miesto renginys visada džiugina miesto gyventojus ir jo svečius. Šie metai Salantams buvo dosnūs minint gausybę svarbių datų ir ta proga Salantų miestą sveikino daug garbingų svečių iš visos Lietuvos.

 

Pirmąją dieną (šeštadienį) tradiciškai buvo aukotos Šv. Mišios, kurias vedė naujasis Salantų parapijos klebonas gerb. Audrius Keršys. Po Šv. mišių bažnyčios šventoriuje įvyko renginys skirtas pirmajam lietuviškam vakarui (105 m.) Salantuose prisiminti. Vakarui priminti Salantų žmones sukvietė Kretingos rajono kultūros centro Kurmaičių skyriaus teatro spektaklis A. Griciaus „Ponaitis“ (režisierius Donatas Žilinskas). Iškart po spektaklio įvyko anksčiau skelbto konkurso „Salantai fotoobjektyve“ apdovanojimai. Įteikimo ceremonijoje dalyvavo ir juos įteikė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto docentas Marius Norkus, kuris ragino ir toliau per fotoobjektyvą įamžinti savo mylimą kraštą, jį puoselėti ir mylėti.Antroji šventės diena (sekmadienis) tradiciškai prasidėjo Respublikine tautodailės ir amatų švente – muge „Geradarės Anės juomarks“. Mugės dalyvių buvo labai daug iš įvairių Lietuvos kampelių. Visos mugės šurmulį skleidė ne tik gausybė žmonių ir atvykusių svečių, bet ir folkloro kolektyvų pasirodymai. „Geradarės Anės juomarke“ dalyvavo Salantų kultūros centro ansamblis „Sietuva“ ( vad. D. Venckienė), vokalinis ansamblis (vad. V. Kaubrys), kapela „Strazdelis“ (vad. P. Pučkorius) ir svečiai Žvainių skyriaus vokalinis ansamblis ir instrumentinė grupė (vad. A. Žvinklys). Kol vyko mugė ir dainavo folkloro ansambliai tuo pačiu metu vyko Šv. mišios ir porciunkulės atlaidai užpildę visą Salantų Švc. Mergelės  Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Salantų parko stadione vyko kasmetinis futbolo turnyras. Visą šventę vainikavo iškilminga Salantų miesto šventės ceremonija su garbingais valdžios atstovais iš Lietuvos Respublikos seimo ir rajono valdžia. Po iškilmingų kalbų ir sveikinimų buvo apdovanoti Salantams nusipelnę ir juos garsinantys žmonės taip pat ir šventės rėmėjai, o visus dalyvius linksmino grupė „Jonis“ ir programa vaikams „Trys draugai svirpliai“.

 

Toliau nuo 18 val. visas Salantų miesto šurmulys persikėlė į parko stadioną. Vakarinės dalies pradžia tapo iškilmingos eitynės nuo Salantų regioninio parko, kur eisenos dalyviai buvo pasipuošę tautiniais drabužiais nešdami vėliavas ir kitą šventinę atributiką. Eisenoje dalyvavo ir devyni linijinių šokių kolektyvai iš įvairių vakarų Lietuvos miestų, kurie atėję į stadioną neleido plublikai nuobodžiauti atlikdami savo puikią šokinę programą „Linijinių šokių šėlsmas“. Po šokių šėlsmo įvyko graži Žemės ūkio ministerijos projketo „Šimtmečio ąžuolai“ Klaipėdos apskrities nominantų apdovanojimo ceremonija, jos metu salantiškiai klausėsi Deivio ir Renatos Norvilų koncerto. Po nominantų apdovanojimų prasidėjo vakaro linskmybės su populiariosios muzikos grupėmis „Žemaitukai“, „Džentelmenai“ ir vakarą užbaigė Žilvino Žvagulio ir gyvos grupės koncertas užpildytas nuostabiais šventiniais fejerverkais.

Didelė masė žmonių, kuri užpildė visą parko stadioną ir jo pakraščius pakiliai nuteikė ir šventės organizatorius, kurie begalo dėkingi Lietuvos kultūros tarybai už projekto „Salantai – laimės barometras“ rėmimą, Kretingos rajono savivaldybei, visiems šventės rėmėjams ir Jums brangūs Salantiškiai už palaikymą. Mes ir toliau stengsimės Jus džiuginti renginių įvairove.

Fotogalerija

Kultūros centro informacija

Skip to content