Naujienos

Tradicinė vasaros šventė ,,Žemaitiu žemie – oužoula žalious“

laiviai liepa
0
Liepos 6 dieną Laivių skyriuje vyko tradicinė vasaros šventė ,,Žemaitiu žemie – oužoula žalious“, skirta Žemaitijos metams bei Valstybės dienai paminėti.

Vasaros šventė prasidėjo netradicinėmis sporto varžybomis. Prieš apdovanojimų iškilmes pasodinome tris ąžuoliukus, kurie simbolizuoja Laivių bendruomenę jungiančius kaimus: Laivius, Tuzus ir Žeimius. Medelius, kuriuos padovanojo jauna laiviškių šeima – Aurelija Vaitkutė ir Jonas Uselis bei Laiviuose gyvenęs Plungės medelyno direktorius Eugenijus Barniškis, pasodino visų trijų vietovių  atstovai bei Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė ir Imbarės seniūnijos seniūnas Antanas Turauskis.

Šventės metu buvo įteiktos padėkos sodybos puoselėjantiems šeimininkams, pasveikinti jubiliatai, būsima pirmokė bei per Jonines gimęs Arentas Šleinius ir jo tėveliai. Į tradicinę vasaros šventę buvo įpinta keletas senųjų žemaičių papročių. Vyrai suko sviestą, kurį pagardinome druska, krapais ir tepėme ant duonos. Su tokia duona sutikome šventės dalyvius.

Nepamiršti buvo ir patys mažiausieji dalyviai. Jie savo jėgas išbandė netradicinėse sporto varžybose, boružėlių pievoje su piratu ir princese žaidė, šoko, ieškojo lobio, lankstė balionus, piešė.

Dainas šventei dovanojo Laivių skyriaus kapela bei atlikėjas Deividas Bastys. 21 valandą sustoję visi į būrį sugiedojome ,,Tautišką giesmę“. Bendromis pastangomis įvyko šventė, padovanojusi daug nuostabių akimirkų ir gerų emocijų.

                                               Laivių sk. vedėja                                                                   Rožė Žvinklienė

Skip to content