Naujienos

Trys karaliai Salantuose

1
0
Salantiškiai tęsia prieš ketverius metus atgaivintą Trijų Karalių šventinę tradiciją: vedini „Raitijos“ skautų vadovo klausgalviškio Liudo Augaičio, jodami žemaitukais bei judėdami teatralizuota eisena po Salantus, skelbė džiugią žinią apie gimusį Karalių Jėzų Kristų bei žarstė linkėjimų saujas vietiniams gyventojams.

Tradicinės Trijų Karalių eitynės Salantuose neįsivaizduojamos be žemaitukų. Trys Karaliai su angelu, nešančiu žvaigždę, bei vietiniu žyniu, rodančiu kelią iš tolimosios šalies atvykusiems išminčiams, aplankė miesto įstaigas bei vietos gyventojus, giedojo kalėdines giesmes, taip užbaigdami šventinį laikotarpį. Aplankytiesiems salantiškiams ant durų staktų užrašę Trijų Karalių inicialus, linkėjo sėkmingų, sveikų metų. Karaliais persirengę Laurynas Maksvytis, Audrius Macijauskas, Ernestas Kazlauskas salantiškiams dovanojo simbolines dovanas.

„Visos tautinės tradicijos yra iš esmės svarbios, nes ragina tautiečius išeiti į visuomenę, nebijoti sveikintis, bendrauti, linksmintis prasmingai. Dėl to ir tęsiame šią tradicią, kad iš bendruomenės išguitume žmonių uždarumą. Mūsų teatralizuotose eitynėse rado vietą ir mažieji, ir suaugusieji. Visi turėjo savo pareigas. Čia dera ir armonikos, ir būgnų skambesys, kaip ir stiprus liaudiškas giedojimas su bažnytinėmis giesmėmis“,- kalbėjo šventės iniciatorius bei rengėjas Salantų kultūros centro darbuotojas Liudas Augaitis.

“P.n.” informacija

Arvydo Gurkšnio nuotraukos

Skip to content