Naujienos

Užgavėnių kaukių paroda

Uzgaveniu kaukes_small
0
Vasario 9 dienos popietę Salantų kultūros centro Žvainių kultūros namuose vyko Užgavėnių kaukių parodos atidarymas. Parodą organizavo renginių organizatorė Aušra Dvarionienė. Kaukes į parodą atnešė vietos medžio drožėjai, jaunimo atstovai. Parodoje dalyvavo medžio drožėjas tautodailininkas Raimundas Puškorius iš Kretingos, atvežęs parodyti dešimtis savo, anūko bei savo tėvo, amžinatilsį, Aniceto Puškoriaus Užgavėnių kaukių.

Parodos dalyviai turėjo galimybę stebėti Užgavėnių kaukių drožimo užsiėmimus, o jaunimas galėjo pasimokinti tašyti kirviu, skobti kaltais. Talentingų medžio drožėjų dėka buvo galima pamatyti aukšto meninio lygio, profesionalius, individualius, tobulai atliktus darbus.

Renginių organizatorė susirinkusiems papasakojo apie kaukių reikšmę, priminė keletą Užgavėnių burtų, pateikė Užgavėnių mįslių, o jas įminusiems, dovanojo po suvenyrą. Į parodą kaukes atnešusiems dalyviams, svečiams buvo įteiktos padėkos ir suvenyrai, vaišintasi bendruomenės moterų iškeptais blynais.
Penkiolika imbariečių kaukių tą pačią dieną “iškeliavo” į Platelius. Drožėjų kaukės bus eksponuojamos Žemaitijos kaukių parodoje – konkurse nuo vasario 12 d. iki balandžio 30 d. Platelių dvaro arklidėje. Bus vertinamos ne tik tradicinėsUžgavėnių kaukės, bet ir dekoratyvinės. Į parodos atidarymą – vasario 12 d. 14 val. pakviesti visi parodoje dalyvavę Užgavėnių kaukių autoriai.

Fotoreportažas

Skip to content