Naujienos

Užgavėnių šventė Žvainiuose

00_small
0

Paskutinė diena prieš Gavėnios pradžią – Užgavėnės. Senais laikais Gavėnios metas buvo labai griežtas. Pasninko metu, kuris tęsėsi septynias savaites, žmonės negalėjo valgyti mėsos, o pieno produktų – tik retsykiais. Nebuvo galima dainuoti, šokti, kelti vestuvių, rengti linksmų vakarėlių. Krikštynos galėjo būti, bet tik be dainų. Todėl žmonės stengėsi Užgavėnes praleisti kuo linksmiau, valgyti kuo sočiau ir daug.
Kovo 8 dieną imbariškiai persirengėliai – žydai, velniai, giltinė ir kiti Užgavėnių personažai, patraukė po aplinkinius kaimus, kur aplankė galybę sodybose gyvenančių šeimų, linkėjo gero pavasario, sveikatos, būti linksmiems ir “okatlyviems”.

Smagią polkutę, pritariant Užgavėnių muzikantams, linksmai sušokti stojo ir senas, ir jaunas. Nebuvo kiemo, kur nepadėkotų už gerą nuotaiką ar pavaišintų blynais. Vakare linksmybės tęsėsi Žvainiuose prie laužo, kur Lašininis su Kanapiniu visų akivaizdoje “skelbė karą”. Lašininis paskutinį kartą susirinkusius pavaišino rūkytais lašiniais, o šaunios kaimo moterys – pačių keptais blynais, kurių visiems užteko iki soties. Užgavėnių šventės dalyviai ilgai skandavo: “Žėima, žėima, biek iš kėima”, suliepsnojęs laužas sudegino Morę, o kartu su ja ir visas blogybes.

Fotoreportažas

Skip to content