Naujienos

Žvainių skyriuje „kalbino“ medį

IMG_4614
0
Žvainių skyriuje vyko imbariškio tautodailininko, medžio drožėjo Augustino Zaleckio kūrybos vakaras ir edukacinis užsiėmimas „Prakalbink medį“.
Šio krašto žmonės, taip gausiai susirinkę į renginį, dar artimiau susipažino su vietinio talentingo žmogaus darbais apžiūrėję jo darbų parodą, išgirdę jo paties pasakojimą apie kelią kūrybos link bei kolegų, draugų, kaimynų ir kitų jį pažįstančių šmaikščius pasakojimus apie Augustiną.

Buvo pasakyta daug šiltų ir nuoširdžių žodžių apie šį žmogų, išsakyta krūvos linkėjimų ir sveikinimų. „Imbariečių draugijos“ vardu menininką sveikinusi pirmininkė Daiva Stonkuvienė ne tik pažėrė puokštę linkėjimų, bet ir padovanojo pačios gamintą suvenyrą. Sveikinimus ir linkėjimus perdavė renginyje negalėję dalyvauti Kretingos r. savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Dalia Činkienė, kolega – medžio meistras Liudas Ruginis. Lietuvos respublikos Seimo narė Levutė Staniuvienė Augustinui perdavė padėką, kurioje ji sako: „Jūsų kūryba – būdas, suteikiantis puikią galimybę atidžiau įsižiūrėti ir įvertinti tą grožį, kurį gali sukurti darnus gamtos ir žmogaus kūrybinis duetas. Prakalbinti medžio pliauską reikia širdies ir talento. Be galo miela žiūrėti į Jūsų darbus, kurie teikia džiaugsmą sielai ir akims. Medžiai nemoka išrauti šaknų ir bėgti ten, kur geriau. Tvirtai suleidę šaknis į protėvių žemę, jie nebyliai primena, kur yra tikrasis pasaulio centras laukdami mūsų pastangų bei atsakomybės, kad vėl per savo šaknis ir šakas galėtų apreikšti dievų ir protėvių kalbą. Jūsų kūriniai išreiškia meilę lietuvių etnokultūrai, pagarbą senosioms tradicijoms. Ačiū už įspūdingus drožinius ir Imbarės vardo garsinimą“.

Žvainių skyriaus vokalinis ansamblis ir instrumentinė grupė, vadovaujami Antano Žvinklio, skyrė kūrėjui skambias dainas.
Edukacijos metu vieni bandė skobti šaukštus, o kiti gamino labai simpatiškus peliukus. Vadovaujant Augustinui vyko labai smagus ir kūrybingas darbas. „Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva stojo į kovą su vyrais – ar pavyks jai išskobti medinį šaukštą.
Ilgai dar tą vakarą Žvainių skyriuje netilo kalbos, vaišindamiesi kvapniąja skyriaus arbata ir gardžiuodamiesi Augustino žmonos Stasytės iškeptu tortu bei bendruomenės parūpintomis vaišėmis, žmonės dalijosi įspūdžiais, komentavo parodos eksponatus, kalbino tautodailininką, darė peliukus ir skobė šaukštus.

Fotogalerija

Žvainių skyriaus renginių organizatorė Vitalija Valančiutė

Skip to content