Naujienos

Žvainių skyrius kvepia vaistažolėmis

DSC_0131
0

Salantų kultūros centro Žvainių skyriuje vyko edukacinis užsiėmimas „Vaistažolių galia“. Nors svilino nežmoniškas karštis, bet Imbarės krašto moterys „apsiginklavusios“ žirklėmis ir maišiukais skubėjo į žolininkės Andželos Dvarionienės namus. Kai kurios užsiėmimo dalyvės atvyko jau padariusios ir namų darbus. Aina Brazdeikienė ir jos mama Aldona Anužienė atvežė kraitelę šviežutėlių, tik ką prasiskleidusių liepžiedžių, agurklių ir kitų žolynų. Šios moterys taip pat turi sukaupusios daug žinių apie vaistinguosius augalus, jų gydomąsias savybes. Andžela, kurios surinktomis arbatžolėmis kvepia visas Žvainių skyrius, maloniai aprodė savo vaistingųjų ir prieskoninių augalų valdas, o paskui moterys patraukė į pievas rinkti vaistinių žolelių.

Andžela, Aina ir Aldona vos spėjo atsakinėti į susirinkusiųjų klausimus apie tai, kokius augalus radome, kokias ligas jų arbatomis galima gydyti, kokiomis savybėmis jie pasižymi. Edukacinio užsiėmimo dalyvės ne tik prisirinko pačių įvairiausių vaistažolių, bet ir išgirdo daug naudingų patarimų. Vyravo tokia gera atmosfera, kad to alinančio karščio lyg ir nesijuto, o kad saulė svilino negailestingai, tą įrodė labai jau raudonas dalyvių įdegis.

Grįžusių iš laukų moterų laukė maloni staigmena – Gražina Selkauskienė atvyko nešina didžiuliu arbūzu ir ypatingai skaniais ledais. Čia pat pievelėje atsirado „stalas“, kuris greitai buvo nukrautas atsivežtomis vaišėmis. Dar ilgai nesinorėjo skirstytis – džiugino svetingas priėmimas ir ypatingai maloni kompanija.

Surinkti žolynai ne tik iškeliavo į dalyvių namus, bet didelė dalis jų bus džiovinami Žvainių skyriuje, o paskui, renginių metu, saviškius ir svečius vaišinsime savo surinktų vaistažolių arbatomis.

Parvažiavusias iš laukų moterys prie Žvainių skyriaus pastato pasitiko Olga Paulauskienė su puokšte jos pačios užaugintų citrininių melisų. Dabar visas pastatas kvepia įvairiausiais žolelių aromatais.

Aš, renginių organizatorė, tariu pačius nuoširdžiausius padėkos žodžius Andželai už priėmimą ir leidimą prisikinti iš daržo jos auginamų žolelių, Ainai ir Aldonai už žoleles ir žinias, Gražinai už saldžią staigmeną, visoms moterims už atsineštas vaišes, o visoms kartu ačiū už buvimą drauge.

 

Žvainių skyriaus renginių organizatorė Vitalija Valančiutė

Fotogalerija

Skip to content