Naujienos

Žvainiuose nušurmuliavo vasaros šventė ir bendruomenės jubiliejus

vasaros
0
Įvyko tradicinė Žvainių vasaros šventė „Kas per Žolines nesueina krūvon, tie bus biedni“.
Šiemet ji neeilinė, nes asociacija „Imbriečių draugija“ minėjo savo veiklos 15 metų jubiliejų. Žvainių skyrius ir „Imbariečių draugija“ didžiuojasi savo darniu duetu ir džiaugiasi, jog įgyvendinus savivaldybės ir Žemės ūkio ministerijos finansuotus projektus, buvo galima žmonėms padovanoti šventę.

Aktyviausi bendruomenės nariai buvo apdovanoti padėkomis. Seimo narė Levutė Staniuvienė padėkojo šios bendruomenės įkūrėjai, pirmajai pirmininkei Bronei Buivydienei bei aktyviam ir iniciatyviam „Imbariečių draugijos“ nariui, daug prisidėjusiam ir prisidedančiam, kad ši bendruomenė klestėtų, Jurgiui Dvarionui. Imbarės krašto žmonės pasidžiaugė savo šventėje sulaukę ir rajono mero pavaduotojos Danutės Skruibienės. Ji įteikė sveikinimą ir nuostabų medelį bendruomenei, padėkomis apdovanojo Aldoną ir Adolfą Matevičius, Andželą Dvarionienę, Gražiną ir Justiną Selkauskius, Aldoną ir Justiną Bertašius. Sveikinimus šventės proga išsakė ir savivaldybės tarybos narys Almantas Skruibys. Gaila, kad šventėje negalėjo dalyvauti Imbarės seniūnas Antanas Turauskis, bet jis taip pat perdavė nuoširdžiausius linkėjimus bendruomenei ir visiems šventės dalyviams bei padėkas Airidai ir Gediminui Stonkams, Sigutei ir Adomui Gikarams, Aldonai ir Vladui Vaičiams. Šventės proga sveikino Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė. Su sveikinimais, linkėjimais ir dovanomis atskubėjo kaimynai iš Laivių, Juodupėnų, Kūlupėnų. „Nušurmuliavus šventei ypatingai norisi dėkoti rėmėjams, pagalbininkams, svečiams, saviveiklininkams, muzikantams ir visiems atėjusiems į renginį. Be jūsų visų šventės nebūtų buvę. Neapsakomai gera, kai sulaukiame geranoriškos ir bendruomenės narių, ir verslininkų pagalbos. Labai esame dėkingi šeimininkėms Petronelei Indriuškienei ir Katrytei Puškorienei. Šventę labai „pasaldino“ Ritos, Editos ir Ramunės Dobrovolskienių ypatingieji grybukai ir braškytės. Ačiū šioms puikioms konditerėms, jų kepinukai jau tapo Žvainių skyriaus ir „Imbariečių draugijos“ simboliu, kaip ir pačių bendruomenės moterų rinkta kvapnioji žolelių arbata, kuria apdovanojom ir mūsų garbingus bei brangius svečius. O kaip arbata be medaus – tuo pasirūpino bitininkai Daiva ir Audrius Jonauskai. Už gardžią košę ačiū mosėdiškiui Robertui Šakaliui, o už žuvienę Sauliui Indriuškai“, – sakė Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiutė.

„Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė pasakojo, jog bendruomenei savo 15 metų veiklos jubiliejaus šventei pavyko gauti finansavimą iš Žemės ūkio ministerijos 1350 Eur, 450 Eur skyrė rajono savivaldybė, todėl buvo galima pakviesti gyvo garso grupę „Big Bass Band“ bei šaunią „Kompaniją X“, jos linksmino šventės dalyvius. Džiugu, kad bendruomenės nariai Airida ir Gediminas Stonkai pasirūpino ir įspūdingu šventiniu fejerverku.
Organizatorės džiaugėsi, kad šventę savo dainomis papuošė namiškiai – Žvainių skyriaus vokalinis ansamblis ir instrumentinė grupė (vad. Antanas Žvinklys), Lazdininkų skyriaus kapela (vad. Raimondas Grabys) bei Mosėdžio gimnazijos mokinių ansamblis. Sporto organizatorės Dovilė Kiesienė šventės dalyvius kvietė išmėginti jėgas įvairiose linksmose sportinėse rungtyse, nugalėtojų laukė medaliai ir taurės. Šventę papuošė ir tautodailininkai bei vaistažolininkės su savo produkcija. Medžio dirbinių siūlė Alioyzas Pocius, savo medaus, vaistingųjų žolelių, gydomųjų sirupų, rankų darbo muiliukų mugėje galima buvo rasti pas Andželą Dvarionienę, Silvą Kelpšienę bei jos sesę Violetą. Populiarūs buvo pinti krepšiai ir baldai, kurių į mugę atvežė tautodailininkas iš Daukšių (Skuodo r.).
Prieš šventę bendruomenės tarybos nariai lankėsi narių sodybose, džiaugėsi, kad žmonės puošdami savo kiemus, puošia ir visą kraštą. Buvo surengta gražiausių sodybų kampelių nuotraukų paroda, kurią mielai apžiūrėjo šventės dalyviai, pasidžiaugė darbščiais ir kūrybingais bendruomenės žmonėmis.
Žvainių skyriaus vedėja V. Valančiutė prisipažino, kad širdingai nori dėkoti „Imbariečių draugijos“ pirmininkei Daivai Stonkuvienei ir komandai aktyvių bendruomenės žmonių, kurie ranka rankon dirba kartu, kad Imbarės krašto žmonėms būtų gera susiburti draugėn, gera kartu turiningai leisti laisvalaikį, džiaugtis nuveiktais darbais, įgyvendintais projektais ir rasti sielos atgaivą.

„Švyturio laikraštis“ informacija
Skip to content