Naujienos

Kalvarijos kalnų giedojimas Žvainiuose

kalnaizvainiai
0

       Žemaitijos regionas išlaikęs gyvas šermenų tradicijas ir neatskiriamą nuo Žemaitijos „Kalvarijos kalnų“ giedojimą. Kas yra tie „Kalnai“?

 

Kalvarijos kalnai – tai keliasdešimties stočių, arba vietų, kryžiaus kelias, įrengtas Jeruzalės apylinkes primenančioje vietovėje. Pirmosios Kalvarijos įrengtos XV a. Ispanijoje vienuolių dominikonų rūpesčiu. Žemaičių Kalvarijos Kryžiaus kelią įkūrė vysk. Jurgis Tiškevičius 1637 m. Jis pats parinko vietas ir žingsniais atmatavo, kad viskas atitiktų Kristaus kančios kelią Jeruzalėje.
Žemaičių Kalvarijos Kalnai – yra gyvas pamaldumo ir nematerialaus paveldo lobis. Ši pamaldumo praktika yra gyva ne tik Žemaičių Kalvarijos šventovėje, bet ir kiekvieno žemaičio namuose per Gavėnią, per laidotuves ar kitus atminimus.

Tokia graži tradicija – per Gavėnią giedoti Kalvarijos kalnus  – gyvuoja ir Žvainių skyriuje. Ačiū visiems, radusiems laiko ir pabuvusiems kartu maldoje už mūsų bendruomenę.

                                           

                                               Žvainių skyriaus vedėja                                                                                               Vitalija Valančiutė

Fotogalerija

Skip to content